Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv Z 2004: Česko - Nizozemsko

Rada: Nějaké pískání tam bylo, ale s tím se musí počítat

Praha - Petr Rada se musel během své premiéry na lavičce Sparty potýkat se špatným výkonem svých svěřenců i pískotem fanoušků, který směřoval i na jeho osobu. Po skončení duelu byl rád, že fotbalisty nyní čeká reprezentační pauza. Ta by podle něj měla umožnit doléčení zranění některých opor.

Petr Rada
zdroj: ČTK autor: Šulová Kateřina

"Nechci se vymlouvat, ale někteří hráči jsou zranění. Kdybychom chtěli dát útočníka na hrot, abychom za stavu 0:0 oživili hru, tak kromě Vaška Kadlece nikoho nemáme," řekl Rada po bezbrankové remíze se Zlínem. "Teď máme dva týdny na to s tím něco udělat," dodal.

Uzdravení zraněných hráčů je pro Spartu důležité i kvůli tomu, že po přestávce ji čeká derby se Slavií. "Do tréninku by se měli zapojit Pulkrab s Lafatou a Costu čeká magnetická rezonance, tak uvidíme. Horší to asi bude s Julišem, ale i to se může změnit," konstatoval Rada.

Při Lafatově absenci dal kapitánskou pásku Michalu Kadlecovi. "Nic v tom nehledejte. Ti, co ji nosili předtím, Lafata s Holkem, nebyli v základu. A Michal je zkušený hráč, tak jsme se rozhodli pro něj," uvedl. "Starší hráči jsou pro tým v tuhle chvíli velmi důležití. Právě oni by měli vzít zodpovědnost na sebe," přidal Rada. "Z tohohle pohledu nám chybí i Lafata a také Costova rychlost a dravost," dodal.

Petr Rada o tom, zda fanoušci pískali i na něj: "Nějaké náznaky byly, ale s tím já bohužel nic neudělám. Samozřejmě je to nepříjemné, ale když jdete do takového klubu, jako je Sparta, tak musíte s určitým tlakem počítat. Ale že bych měl strach, tak to určitě ne."

Situaci hráčům v zápase neusnadnil ani pískot fanoušků a protesty proti vedení. "Hráči jsou od toho, aby hráli a těchto věcí si nevšímali a soustředili se na hru. Myslím, že tohle je neovlivnilo," řekl Rada, který přiznal, že očekával i pokřiky proti jeho jmenování trenérem Sparty.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy