Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
STRABAG Cup 2020 Zadov

Rabušic se dočká Serie A, definitivně patří Veroně

Praha – Michal Rabušic definitivně patří italské Veroně. Přestup – dnes už bývalého – libereckého útočníka do Hellasu se zadrhl na problémech s registrací hráče, podle vyjádření agentury Sport Invest Group, která Rabušice zastupuje, už je ale vše dořešeno a několikanásobný reprezentant podepsal v Itálii smlouvu na 3,5 roku.

Michael Rabušic
zdroj: ČTK autor: Radek Petrášek

Rabušic přestoupil do Verony poslední lednový den jen pět minut před koncem oficiálního přestupního období. Zatímco Liberec stihl transfer zaregistrovat, italskému klubu se to kvůli technickým problémům nepovedlo. Případem se musela zabývat FIFA a po dvou týdnech rozhodla, že Rabušicův přestup je platný a zaregistrovala ho.

Rabušic kvůli průtahům přišel o utkání s Juventusem, v pondělí by však již měl být v nominaci na duel s druhým turínským klubem FC. Bývalý útočník Liberce, Brna či Jihlavy už dva týdny ve Veroně trénuje s novými spoluhráči, mezi kterými je i bývalý nejlepší střelec Evropy Luca Toni. "Už jsem poznal, jak skvělý je to hráč. Mám se od něj hodně co učit. Jsme podobné typy, siloví útočníci," řekl Rabušic. Italský klub na něj zatím dělá jen pozitivní dojmy.

"Byl jsem překvapen tím, jak to tady funguje. Z české ligy je to pro mě velký skok. Italská liga je sen každého českého fotbalisty, proto jsem ani chvilku neváhal a moc jsem si přál, aby ten přestup vyšel," dodal reprezentační útočník. Nastupovat bude s číslem 19. "Vybral jsem si ho, protože jsem ho měl i v Liberci, kde mi přineslo štěstí a měl jsem s ním úspěchy jako český titul. Věřím, že mi přinese štěstí i ve Veroně," prohlásil Rabušic.

 

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy