Následuje
Sportovní zprávy

Působení Schweinsteigera v Manchesteru skončilo, zkušený záložník bude hrát za Chicago

Chicago – Ne příliš povedené angažmá Bastiana Schweinsteigera u Manchesteru United po dvou letech končí. Německý záložník opouští Premier League a odchází do zámořské fotbalové ligy MLS, kde bude hrát za klub Chicago Fire. Úřadující mistr světa z Brazílie 2014 v novém působišti podepsal podle informací amerických médií roční smlouvu s platem 4,5 milionu dolarů.

Bastian Schweinsteiger
zdroj: ČTK/DPA autor: Christian Charisius

Dvaatřicetiletý Schweinsteiger se stane jedním z deseti nejlépe placených hráčů MLS. Kontrakt obsahuje vzájemnou opci na minimálně další sezonu. Vedení klubu si od angažování hvězdného německého fotbalisty slibuje pomoc při přebudování týmu, jenž v minulých dvou letech skončil poslední v ligové tabulce a na play-off čeká od roku 2012.

K novým spoluhráčům, kteří mají za sebou první tři zápasy nové sezony, by se měl Schweinsteiger připojit v polovině příštího týdne. Klub se ho pokusil získat už před začátkem nového ročníku, ale z United ho navzdory malému hernímu vytížení původně odmítli pustit.

Schweinsteiger odchází do americké MLS

Schweinsteiger působil v Manchesteru od roku 2015 a od loňského příchodu trenéra Josého Mourinha ztratil místo v prvním týmu. Za "Rudé ďábly" odehrál bývalý kapitán německé reprezentace jen 35 zápasů, z toho pouze desetkrát nastoupil v základní sestavě.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy