Následuje
Buly

Půl roku a dost. Vrba kvůli úsporným opatřením končí v Machačkale

Machačkala (Rusko) – Pavel Vrba si bude muset hledat nové angažmá. Bývalý trenér národního týmu po půl roce končí na lavičce Anži Machačkala. Důvodem jeho odchodu jsou úsporná opatření, která ruský celek po změně majitele a kvůli finančním problémům zavedl. Informaci o Vrbově odchodu potvrdil zdroj blízký kouči.

Pavel Vrba
zdroj: ČTK autor: Doležal Michal

Vrba převzal Machačkalu na konci června, kdy po neúspěchu na mistrovství Evropy ve Francii opustil národní mužstvo. Třiapadesátiletému trenérovi se však v ruské lize příliš nedařilo a s dagestánským týmem po podzimu skončil na jedenáctém místě tabulky s bilancí pěti výher, pěti remíz a sedmi porážek.

Společně s Vrbou v Anži působili bývalý manažer reprezentace Dušan Fitzel a někdejší trenér brankářů Plzně Martin Ticháček. Na začátku prosince Vrba podle médií krátce jednal s pražskou Spartou, ale rozhodl se zůstat v Machačkale.

Trenér Vrba dostal z Machačkaly vyhazov

Vrba si udělal největší jméno ve Viktorii Plzeň, s níž během pěti let dvakrát vyhrál domácí soutěž a dvakrát se kvalifikoval do hlavní fáze Ligy mistrů. Předtím rodák z Přerova působil v Žilině, Púchově a Ostravě.

Machačkalu krátce po zveřejnění informací o finančních potížích koupil od ruského miliardáře Sulejmana Kerimova jiný bohatý obchodník Osman Kadijev. Jako první opustil Anži kosovský reprezentant Bernard Berisha, jenž odešel do Těreku Groznyj. Podle ruských médií ho brzy budou následovat další opory.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy