Touchdown

Prvními semifinalistkami MS jsou Angličanky. Norsko končí

V prvním čtvrtfinále světového šampionátu fotbalistek uspěly hráčky Anglie, které porazily norské soupeřky jasně 3:0. Branku vstřelily Scottová, Whiteová a Bronzeová, v závěru ještě Parrisová neproměnila pokutový kop.

Radost anglických fotbalistek
zdroj: ČTK/PA autor: Richard Sellers

Angličanky si tak stejně jako na předchozím mistrovství světa zahrají o medaile, jejich semifinálový soupeř vzejde ze zápasu mezi domácí Francií a americkými obhájkyněmi titulu.

Tým pod vedením kouče Phila Nevillea dostala do vedení po nejrychlejším gólu tohoto MS Jill Scottová, která se prosadila po dvou minutách a sedmi sekundách. Krátce před poločasovou pauzou zvýšila před zraky Davida Beckhama Ellen Whiteová a v 57. minutě i Lucy Bronzeová.

Debakl Norek mohla dokonat Nikita Parrisová, ale penaltu jí gólmanka Ingrid Hjelmsethová vyrazila. Před čtyřmi lety vybojovaly Angličanky bronz, což je zatím jejich jediná světová medaile.