Cyklotoulky

První porážka za celou sezonu v nepravou chvíli. Barcelonu ve finále Ligy mistryň přehrál Lyon

Liga mistryň vyvrcholila velkolepým duelem. Fotbalistky Barcelony prohrály ve finále překvapivě 1:3 s Lyonem a neobhájily loňský titul. Hráčky katalánského velkoklubu utrpěly první prohru ve všech v soutěžích za celou sezonu, rekordman Ligy mistrů Lyon získal už osmý titul.

Barcelona prvenství v Lize mistryň neobhájila
zdroj: ČTK/ZUMA

Všechny góly padly na stadionu Juventusu v Turíně v prvním poločase: už v 6. minutě se krásně z 30 metrů trefila Amandine Henryová, další branky francouzského týmu přidaly ve 23. minutě Ada Hegerbergová a deset minut nato Catarina Macariová.

Čtyři minuty před přestávkou snížila na 1:3 úřadující nejlepší hráčka světa Alexia Putellasová. Barcelona měla největší šanci na druhý gól v 59. minutě, ale Patricia Guijarrová trefila dalekonosným lobem ze středového kruhu jen břevno.

Lyon, jenž v semifinále vyřadil svého francouzského rivala Paris Saint-Germain s brankářkou Barborou Votíkovou, je suverénně nejúspěšnějším týmem LM. V historické tabulce druhý Frankfurt má na kontě čtyři tituly.

Lyon - Barcelona 3:1 (3:1)

Branky: 5. Henryová, 23. Hegerbergová, 33. Macariová - 41. Putellasová.