Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Slovensko - Česko

Proti Ukrajině fotbalisté nastoupí bez Baroše a maroda Rosického

Praha – Na odlišnou sestavu oproti sobotnímu utkání ve Skotsku vsadí trenér fotbalové reprezentace Michal Bílek v úterním přípravném duelu proti Ukrajině. Jednak už s týmem není útočník Milan Baroš, který požádal z osobních důvodů o uvolnění, a navíc řada hráčů bojuje se zraněním. Kouč také hodlá dát šanci fotbalistům, na které se v sobotu nedostalo.

Trenér Petr Bílek vede trénink
zdroj: ČTK autor: Kateřina Šulová

Fotbalová reprezentace se v úterý v přípravném utkání proti Ukrajině musí obejít bez Milana Baroše. Útočník Galatasaraye Istanbul požádal z osobních důvodů o uvolnění z týmu. Na tiskové konferenci to dnes oznámil reprezentační trenér Michal Bílek. Večer se ukázalo, že za náhlým odjezdem fotbalisty byl chystaný zajímavý přestup, který však po složitých jednáních Barošův současný zaměstnavatel odmítl.

"Na poslední chvíli se objevila možnost Milanova přestupu, jeho přítomnost na jednání proto byla nezbytná, a tak jsme společně - samozřejmě za souhlasu vedení reprezentace - odletěli na schůzku. Nakonec z přestupu sešlo, Galatasaray možnost Milanova odchodu zamítl, chce si ho ponechat," oznámil na webu hráčské agentury ISM její šéf Pavel Paska.

Jméno klubu, který se o Baroše v závěru ucházel, neuvedl. Kvůli zranění mohou Bílkovi proti Ukrajině chybět další hráči, nad kterými visí otazník. "Zdravotní stav zatím nevyloučil start žádného z hráčů, ale největší problémy mají Rosický, Hubník a Jiráček," uvedl kouč. 

Rosickému vystaví stop podle všeho naražená podkolenní šlacha, jejíž zranění před časem přerušilo jeho kariéru na rok a půl. Tentokrát by však nemělo jít o tak závažné následky, podle vyšetření v nemocnici má místo pod kolenem pouze zhmožděné. S reprezentací ale na rozdíl od Baroše zůstane.

Michal Bílek, trenér reprezentace

"Nemyslím, že bychom ve Skotsku hráli s menší ofenzivní snahou, ale je pravda, že naše bilance není dobrá a potřebujeme už vyhrát."

"V týmu je po Skotsku dobrá atmosféra, uhráli jsme tam výsledek, který jsme si představovali. Hráči se těší na utkání před svými fanoušky a já jsem přesvědčen, že i další kluci využijí svoji šanci v boji o základní sestavu," řekl Rosický. Čtyři týdny starý debakl z Norska se prý nemůže opakovat. "Na rozdíl od toho zápasu v srpnu jsme už v plné sezoně, není důvod se toho obávat," uvedl záložník Arsenalu, který přijde o možnost po čase si znovu zahrát na stadionu Sparty, odkud se před deseti lety vydal za zahraničním angažmá.

Realizační tým fotbalové reprezentace má důvěru vedení FAČR

Výkonný výbor Fotbalové asociace České republiky vyslovil důvěru realizačnímu týmu fotbalové reprezentace v čele s Michalem Bílkem. Vedení asociace došlo k závěru, že po remízovém utkání se Skotskem má reprezentace dobrou pozici v boji o baráž o postup na mistrovství Evropy. Navíc člen výboru Karel Poborský informoval o tom, že mezi trenérem a hráči panuje dobrá atmosféra a hráči za koučem stojí.

"Realizační tým má naši jednoznačnou důvěru. Tým proti Skotsku ukázal zlepšenou bojovnost. Boj o baráž máme stále ve svých rukou. Shodli jsme se na tom, že tým nyní potřebuje hlavně klid na snahu o postup na evropský šampionát," uvedl na dnešní tiskové konferenci místopředseda FAČR Dalibor Kučera.

Výkonný výbor dostal zprávu o stavu v reprezentaci od svého člena Karla Poborského, který se k týmu připojil jako pozorovatel a případný poradce. "Nasazení hráčů a atmosféra v týmu je podle něj na požadované úrovni. Nezjistil žádný problém mezi hráči a realizačním týmem, naopak hráči podle něj za trenérem stojí," řekl mluvčí asociace Jaroslav Kolář.

Je nám líto, video expirovalo.
Reprezentace před zápasem s Ukrajinou
Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy