Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Prague Black Panthers - Aquaponik Ostrava Steelers

Proti Skotsku prý s Laštůvkou

Praha – Pokud má česká fotbalová reprezentace ve svých řadách v součané době nějakou stálici, je jí bezpochyby Petr Čech. Nepostradatelný brankář je po dlouhá léta poslední jistotou v poli. S jeho pozicí může otřást snad jen zranění. Právě jako před klíčovým kvalifikačním zápasem se Skotskem. Fotbalovou veřejností hýbe otázka, kdo ho mezi tyčemi bude suplovat. Podle deníku Sport to bude Jan Laštůvka.

Jaroslav Drobný a Jan Laštůvka
zdroj: ČTK autor: Stanislav Peška

Klíčová pozice brankáře je předmětem spekulací již od zveřejnění nominace. Jisté bylo jedno, rozhodne se mezi Laštůvkou a Jaroslavem Drobným. Oba brankáři mají sice malé reprezentační zkušenosti, o to větší ale mohou mít motivaci se ukázat v příznivém světle a alespoň trochu narušit Čechovu hegemonii. "Budu to hodně konzultovat s trenérem brankářů Honzou Stejskalem," vyjádřil se trenér Petr Bílek.

Hráči, které deník Sport oslovil ohledně brankářského postu, byli skoupí na slovo. Nevíme, nepovíme, opakovali. Rozhovořil se až trenér brankářů Stejskal. "Gólmani vědí, který bude chytat. A je na trenéru Bílkovi, aby to oznámil."

Volba prý nakonec padla na Laštůvku. Gólman Dnětropetrovsku sice ještě za reprezentační výběr nenastoupil, na druhou stranu prošel s národním týmem celou kvalifikací po boku Petra Čecha na pozici jeho zástupce. "Nějak jsme se rozhodli, koukali jsme na všechny aspekty, které k tomu patří," poznamenal Stejskal. A dodal, že se podobně trenéři nerozhodují poprvé.

"Stejné to bylo před třemi lety i před domácím zápasem se Slovinskem, ve kterém nás podržel Zítka. Kluci tehdy taky neměli málem ani jeden start a poradili si. Honza a Jarda jsou zkušení brankáři, kteří mají něco odchytáno. Měli by to zvládnout," je si jistý. A co na to samotný Laštůvka? "V áčku sice nemám start, ale na to se nedívám, vůbec o tom nepřemýšlím. Kolena se mi určitě nerozklepou," řekl Sportu.

Hlavní zprávy