Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Paralympijský magazín

Prošel přes čtyři hráče a rozhodl. Nejdůležitější a asi i nejhezčí gól, zářil Saúl

Madrid – Zmocnil se na polovině hřiště míče, udělal jednu kličku, druhou kličku, třetí kličku a střelou na zadní tyč zaznamenal nejenom krásný gól, ale rovněž rozhodl o vítězství Atlética nad Bayernem v úvodním semifinále Ligy mistrů 1:0. Na Saúla Nígueze tak po zápase směřovaly pouze slova chvály a sám mladý záložník svůj zásah označil za nejdůležitější a zároveň asi i nejhezčí v kariéře. Zároveň věří, že právě jeho branka nasměruje španělský tým do finále.

Saúl z Atlética Madrid se raduje z gólu v síti Bayernu Mnichov
zdroj: ČTK/imago sportfotodienst

Jednadvacetiletý Saúl uchvátil fanoušky už v 11. minutě, kdy se protáhl mezi dvěma hráči Bayernu, následně si pohrál s Juanem Bernatem a zamířil přesně na vzdálenější tyč. Byl to pro něj třináctý gól v dresu Atlética a třetí v této sezoně Ligy mistrů.

"Je to určitě nejdůležitější gól kariéry a také může být nejhezčí," řekl Saúl v pozápasovém rozhovoru. "Dribloval jsem s míčem, viděl jsem prostor, tak jsem to zkusil. Pak mi to vyšlo, že jsem si mohl dát míč na silnější levačku. Všechno vyšlo ideálně," radoval se.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih utkání Atlético Madrid - Bayern Mnichov

Talentovaný záložník je v Atléticu od 14 let a v této sezoně se definitivně zařadil mezi klíčové postavy týmu. Nastoupil k 36 zápasům a uchvátil nejen ofenzivními kousky, ale také kvalitní defenzivou.

"Je to komplexní hráč. Jeho velkou silou je hra jeden na jednoho v útoku i v obraně," chválil svého svěřence trenér Diego Simeone. "A jeho gól byl skvostný. Byla radost se na to dívat. Za svou práci si takový moment zaslouží," dodal.

Mladého záložníka ocenil i kouč Bayernu Pep Guardiola. "Už jsme ho viděl v minulosti a je to skvělý hráč. Španělský fotbal má další velký talent," prohlásil.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy