Následuje
Sportovní zprávy

Prošel přes čtyři hráče a rozhodl. Nejdůležitější a asi i nejhezčí gól, zářil Saúl

Madrid – Zmocnil se na polovině hřiště míče, udělal jednu kličku, druhou kličku, třetí kličku a střelou na zadní tyč zaznamenal nejenom krásný gól, ale rovněž rozhodl o vítězství Atlética nad Bayernem v úvodním semifinále Ligy mistrů 1:0. Na Saúla Nígueze tak po zápase směřovaly pouze slova chvály a sám mladý záložník svůj zásah označil za nejdůležitější a zároveň asi i nejhezčí v kariéře. Zároveň věří, že právě jeho branka nasměruje španělský tým do finále.

Saúl z Atlética Madrid se raduje z gólu v síti Bayernu Mnichov
zdroj: ČTK/imago sportfotodienst

Jednadvacetiletý Saúl uchvátil fanoušky už v 11. minutě, kdy se protáhl mezi dvěma hráči Bayernu, následně si pohrál s Juanem Bernatem a zamířil přesně na vzdálenější tyč. Byl to pro něj třináctý gól v dresu Atlética a třetí v této sezoně Ligy mistrů.

"Je to určitě nejdůležitější gól kariéry a také může být nejhezčí," řekl Saúl v pozápasovém rozhovoru. "Dribloval jsem s míčem, viděl jsem prostor, tak jsem to zkusil. Pak mi to vyšlo, že jsem si mohl dát míč na silnější levačku. Všechno vyšlo ideálně," radoval se.

Sestřih utkání Atlético Madrid - Bayern Mnichov

Talentovaný záložník je v Atléticu od 14 let a v této sezoně se definitivně zařadil mezi klíčové postavy týmu. Nastoupil k 36 zápasům a uchvátil nejen ofenzivními kousky, ale také kvalitní defenzivou.

"Je to komplexní hráč. Jeho velkou silou je hra jeden na jednoho v útoku i v obraně," chválil svého svěřence trenér Diego Simeone. "A jeho gól byl skvostný. Byla radost se na to dívat. Za svou práci si takový moment zaslouží," dodal.

Mladého záložníka ocenil i kouč Bayernu Pep Guardiola. "Už jsme ho viděl v minulosti a je to skvělý hráč. Španělský fotbal má další velký talent," prohlásil.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy