Následuje
MS 2020 Německo

Promrzlé hřiště, řada absencí. Hradec očekává jarní start s obavami

Hradec Králové - Problémy se zamrzlým trávníkem i množstvím zraněných hráčů řeší před startem jarní části sezony v Hradci Králové. Kvůli podmínkám na hřišti není jisté, zda se víkendové utkání s pražskou Duklou vůbec odehraje.

Stadion Hradce Králové
zdroj: ČTK autor: Taneček David

Východočeský klub sice podle tiskového mluvčího Milana Šedivého pustil vyhřívání už 3. února, hřiště je ale stále promrzlé. "Děláme všechno pro to, aby se v neděli hrálo," uvedl Šedivý. Ve středu byl v Hradci delegát Ligové fotbalové asociace, který kontroloval teplotu trávníku. V sobotu přijede další, jenž rozhodne, zda se bude v neděli hrát.

Pokud ano, půjde Hradec do zápasu s velmi oslabeným mužstvem. Stále není jasné, kdy se podaří uzavřít příchod zkušeného záložníka Tomáše Jirsáka. Někdejší reprezentant do 21 let sice trénuje s týmem již od podzimu, jenže stále se definitivně nevyvázal z angažmá v Kazachstánu.

Irtyš Pavlodar mu v minulé sezoně neplatil a Jirsák odjel ještě před skončením smlouvy. Proto se obě strany soudí a klub nechce vydat transferkartu, což je dokument nezbytný k tomu, aby mohl hráč nastoupit v české lize. "Je otázka, jak to dopadne, jak se vyjádří FIFA. Může to být zítra, může to být příští týden. My to už teď neovlivníme," řekl sportovní manažer Hradce Pavel Krmaš.

Slavící fotbalisté Hradce Králové
zdroj: Reuters autor: Radek Petrášek

Hradec trápí četná zranění

Dalším problémem týmu jsou zranění. Klíčový obránce Tomáš Holeš, jenž na podzim nescházel na hřišti ani minutu, je po operaci kolena. Ofenzivní záložník Adam Vlkanova má přetržené vazy v kotníku. Oba budou chybět minimálně šest týdnů. "Jsou to základní kameny našeho mužstva," uvedl Frimmel.

Aktuálně jsou mimo hru i obránce Roman Polom (koleno) a záložník Jiří Janoušek (ostruha na patě). V prvním utkání nebude k dispozici ani útočník Libor Žondra, jenž má distanc za čtyři žluté karty. "Nyní máme na vybranou. Buď budeme brečet nad rozlitým mlékem, nebo se k tomu postavíme čelem a ostatní kluci budou bojovat za ty zraněné. Určitě se s tím popereme co nejlépe," řekl Pilný.

Vedle navrátilců z hostování posílil Hradec Lukáš Hůlka, obránce z Mladé Boleslavi a člen české reprezentace do 21 let. "Jako největší plus bereme, že se nám podařilo udržet kompletní mužstvo. Řekli jsme si, že ho jen lehce okysličíme," řekl Krmaš.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy