Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól týdne

Prokopec zůstává na lavičce posledního Hradce, má od vedení důvěru

Hradec Králové - Luboš Prokopec zůstává trenérem fotbalistů Hradce Králové. Představenstvo posledního týmu první ligy mu dalo důvěru, ačkoli nejmladší kouč v soutěži získal s Východočechy v dosavadních deseti zápasech pouze šest bodů. 

Luboš Prokopec
zdroj: www.fchk.cz

Vedení klubu o trenérovi jednalo po sobotní prohře 0:1 v Příbrami, která byla čtvrtou porážkou v řadě. Dvaatřicetiletý kouč navíc po utkání prohlásil, že se nenechá odradit patnácti opilci, kteří křičí "Prokopec ven". Právě tento výrok a výsledkové nezdary musel v pondělí vysvětlovat na mimořádném zasedání představenstva klubu, které si dalo do dneška čas na rozmyšlenou. Nakonec ponechalo Prokopce ve funkci.

"Představenstvo se rozhodovalo mezi více variantami a nakonec dalo přednost vnitřnímu impulsu před změnou na trenérské lavičce. V realizačním týmu proto dojde k přesunu a rozšíření kompetencí s cílem lepší komunikace," uvedl klub.

Fotbalistům navíc bude upraven prémiový řád. "Vážím si toho, že nám vedení nadále důvěřuje. Pro to, abychom dosáhli v nadcházejících zápasech lepších výsledků, uděláme všichni všechno," řekl Prokopec, který má se svým realizačním týmem důvěru až do konce podzimní části. Pak se bude analyzovat bodový zisk a také herní projev týmu.

Prokopec je nejmladší mezi současnými ligovými trenéry. Fotbalisty Hradce Králové převzal jako vůbec nejmladší ligový kouč v historii v dubnu 2013, když předtím dovedl k titulu klubový dorost. Zachránit tým v lize se mu sice nepodařilo, ale následně s ním hned vybojoval návrat do ligy, kde se však Hradci znovu nedaří. Prokopec má v lize bilanci dvě výhry, čtyři remízy a deset porážek. Se čtyřmi vstřelenými góly má Hradec nejhorší útok v soutěži. V této sezoně zatím trenéra odvolaly Plzeň, Příbram a Jihlava.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy