Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv D: Za oponou Velké ceny

Prokopec už Hradec Králové trénovat nebude

Hradec Králové - Trenér fotbalistů Hradce Králové Luboš Prokopec rezignoval na svou funkci. Jméno nového kouče "votroků" bude známo v úterý.

Luboš Prokopec
zdroj: ČTK autor: Vostárek Josef

Hradec naposledy v sobotním 11. kole doma podlehl druhému nováčkovi Českým Budějovicím 2:3 a po pátém zápase bez bodu ztrácí v tabulce čtyři body na nesestupovou pozici. S dvaceti inkasovanými góly má druhou nejhorší obranu v soutěži a s šesti vstřelenými brankami nejhorší útok společně s Jihlavou.

"Před domácím utkáním s Dynamem jsem věřil, že se vše může v dobré obrátit a začneme sbírat potřebné body. Bohužel jsme včerejší důležité utkání výsledkově nezvládli, proto je na místě vyvodit svoji osobní odpovědnost, tedy u týmu skončit," vysvětlil Prokopec.

Hradec už o budoucnosti dvaatřicetiletého trenéra jednal minulý týden, ale představenstvo východočeského klubu tehdy ještě dalo nejmladšímu kouči v nejvyšší soutěži důvěru. Po dnešním jednání však přijalo jeho rezignaci. "Panu Prokopcovi děkujeme za jeho práci pro klub, hlavně za postup do Synot ligy, a věříme, že toto nebyla naše poslední spolupráce. V budoucnu bychom chtěli služeb mladého trenéra využít," uvedl sportovní ředitel klubu Róbert Barborík.

Prokopec v této sezoně získal v 11 ligových zápasech pouhých šest bodů za jednu výhru a tři remízy. Hradec vedl od dubna 2013, kdy nahradil Jiřího Plíška a v 31 letech se stal nejmladším trenérem v historii české ligy. Pádu do druhé ligy nezabránil, ale hned za rok dovedl tým zpět mezi elitu.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy