Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
The Elements

Prodej vstupenek na Brazílii začne na konci února. Cena startuje na tisícovce

Kdo chce vidět zápas českých fotbalistů s Brazílií, měl by se na konci února připravit. Prodej vstupenek na atraktivní přípravný duel, který se v březnu uskuteční v pražském Edenu, odstartuje ráno 25. února. Lístky budou stát v rozmezí od 990 do 2490 korun. 

Brazilští fotbalisté Fernandinho, Marcelo a Luiz (zleva)
zdroj: ČTK/imago sportfotodienst

"O ceně lístků jsme interně dlouho diskutovali a myslím, že jsme se dokázali vejít do přiměřené cenové hladiny, která odpovídá výjimečnosti utkání," uvedl předseda FAČR Martin Malík.

"Brazilský tým představuje nejvyšší možnou sportovní kvalitu i prestiž, v Česku se navíc představí po dlouhých desetiletích. Proto jsme se snažili najít kompromis mezi hodnotou exkluzivního utkání a snahou udělat jej dosažitelným pro co možná největší počet našich fanoušků," dodal Malík.

Asociace rozdělila vstupenky do tří kategorií. V nejnižší relaci budou stát 990 korun, v prostřední 1990 a v nejvyšší 2490. Vedle toho půjdou zakoupit tradičně VIP lístky a také varianta "Premium seats" za 3890 korun, v které fanoušci dostanou nejlepší místa na stadionu a také dárky od partnerů reprezentace.

Co Čechům přinese duel s Brazílií a má vůbec smysl? Poslechněte si nový Fotbal fokus podcast:

"Premium seats doplňují nabídku pro fanoušky, svou kvalitou zaplňují prostor mezi vstupenkou nejvyšší kategorie a početně omezenými VIP vstupenkami," uvedl Malík.

"Utkání s Brazílií bude pro všechny kluky i pro nás z realizačního týmu opravdovým svátkem. Moc si přejeme, aby si na stadion našel cestu co možná největší počet fanoušků z celé republiky, se kterými bychom mohli tuto výjimečnou událost společně oslavit a kteří by nám zároveň pomohli v souboji se silným soupeřem," sdělil reprezentační trenér Jaroslav Šilhavý.

Prodej začne 25. února v 8:00 na webu www.vstupenkyfotbal.cz. Kdo si koupí lístek na Brazílii, bude mít slevu 20 procent na domácí utkání nadcházející kvalifikace mistrovství Evropy proti Bulharsku a Černé Hoře. Markentingové oddělení reprezentace zároveň chystá na zápas s Brazílií vlakové a autobusové zájezdy ze všech částí republiky až přímo k aréně Sinobo Stadium, cena v součtu se vstupenkou nepřekročí tři tisíce korun.

"Byli bychom nadšeni, kdyby se na stadionu setkali v jeden čas lidé opravdu ze všech koutů naší republiky. Společně s plánovanými zájezdy na utkání hodláme k tomuto účelu vyčlenit do volného prodeje kolem padesáti procent kapacity stadionu," uvedl mluvčí FAČR Michal Jurman.

Brazílie se představí na české půdě podruhé v historii a poprvé od roku 1956. "Kanárkům" bude chybět kvůli zranění hlavní hvězda, útočník Neymar.

Zápas s výkopem ve 20:45 bude následovat čtyři dny po úvodním duelu evropské kvalifikace proti Anglii ve Wembley a vysílat jej bude ČT sport a web ctsport.cz.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy