Paralympijský magazín

Procházkův Osmanlispor přešel přes Midtjylland s Novákem a Kadlecem

Ankara - Osmanlispor se stoperem Václavem Procházkou v sestavě porazil v odvetě 4. předkola Midtjylland 2:0 a postoupil do základní skupiny. V soutěži tak končí Filip Novák a Václav Kadlec, kteří byli v základní jedenáctce dánského celku.

Václav Kadlec (vpravo) padá v utkání s Osmanlisporem
zdroj: Reuters autor: Scanpix Denmark

Osmanlispor vstoupil do zápasu mnohem aktivněji, nejprve však několikrát ztroskotal na nepřesnostech či na brankáři Dahlinovi. Po dvaceti minutách už se ale turecký celek radoval. Delargovu střelu Dahlin vyrazil pouze k Pintovi, který pohotově zakončil.

Portugalský levý bek prožil výjimečný večer, neboť pět minut po přestávce z přímého kopu zvýšil náskok Osmanlisporu a definitivně pojistil postup týmu, který si základní skupinu evropské soutěže zahraje poprvé v historii.

Dál jde také Austria Vídeň, v jejímž kádru figuruje český obránce Patrizio Stronati. Nebyl ale v nominaci pro zápas v Trondheimu, kde rakouský celek zvítězil 2:1 a zopakoval výhru z prvního utkání.

West Ham si ani tentokrát skupinu Evropské ligy nezahraje, neboť stejně jako loni ztroskotal na rumunské Astře Giurgiu. S výrazně obměněnou základní sestavou dnes na domácím stadionu podlehl 0:1, jediný gól zápasu vstřelil těsně před přestávkou Teixeira. První utkání v Rumunsku skončilo 1:1. Astra se mohla radovat z postupu do základní skupiny po dvou letech.

Odvetné zápasy 4. předkola fotbalové Evropské ligy:

Karabach (Ázer.) - Göteborg 3:0 (2:0), první zápas 0:1, postoupil Karabach; Grasshoppers Curych - Fenerbahce Istanbul 0:2 (0:0), první zápas 0:3, postoupilo Fenerbahce; Bröndby Kodaň - Panathinaikos Atény 1:1 (1:0), první zápas 0:3, postoupil Panathinaikos; Rosenborg Trondheim - Austria Vídeň 1:2 (0:0), první zápas 1:2, postoupila Austria; Partizani Tirana - Krasnodar 0:0, první zápas 0:4, postoupil Krasnodar; PAOK Soluň - Dinamo Tbilisi 2:0 (2:0), první zápas 3:0, postoupil PAOK; Škendija Tetovo - Gent 0:4 (0:0), první zápas 1:2, postoupil Gent; BATE Borisov - Astana 2:2 (1:0), první zápas 0:2, postoupil Astana; AZ Alkmaar - Vojvodina Novi Sad 0:0, první zápas 3:0, postoupil Alkmaar; Genk - Lokomotiva Záhřeb 2:0 (1:0), první zápas 2:2, postoupil Genk; Osmanlispor - Midtjylland 2:0 (1:0), první zápas 1:0, postoupil Osmanlispor; Maribor - Gäbälä (Ázer.) 1:0 (0:0), první zápas 1:3, postoupila Gäbälä; Crvena zvezda Bělehrad - Sassuolo 1:1 (0:1), první zápas 0:3, postoupilo Sassuolo; St. Etienne - Beitar Jeruzalém 0:0, první zápas 2:1, postoupilo St. Etienne; West Ham - Astra Giurgiu 0:1 (0:1), první zápas 1:1, postoupila Astra; Šachtar Doněck - Basaksehir (Tur.) 2:0 (1:0), první zápas 2:1, postoupil Šachtar; Rapid Vídeň - Trenčín 0:2 (0:2), první zápas 4:0, postoupil Rapid; Hajduk Split - Maccabi Tel Aviv 2:1 po prodl. (2:1, 1:0), pen. 3:4, první zápas 1:2, postoupilo Maccabi; Olympiakos Pireus - Arouca 2:1 po prodl. (0:1, 0:0), první zápas 1:0, postoupil Olympiakos.