Následuje
ODM 2020: Studio

Pro Panenku byl nejlepší Horváth, Čecha volili Dobiáš s Fialou

Praha - Bývalí vítězové ankety Fotbalista roku nominovali na pozici svého nástupce dvě jména. Nejen favorizovaného brankáře Chelsea Petra Čecha, ale také plzeňského artistu Pavla Horvátha. Svou volbu objasnili pro Českou televizi čtyři dny před vyhlášením. Přímý přenos vyhlášení nejlepšího českého fotbalisty uplynulého roku začne v pondělí 4. února ve 20:20 na ČT sport a našem webu.

Antonín Panenka
zdroj: ČT sport

"Je tu několik hráčů, kteří mají stabilní výkonnost. Čechovi jsem dal hlas proto, že vyčnívá nad ostatními," prohlásil Jan Fiala, nejlepší fotbalista roku 1982. Stejně volil i dvojnásobný šampion z let 1970 a 1971. "Čech má v Chelsea vynikající formu. I když mu nějaký zápas nevyjde, patří v posledních letech jednoznačně k nejlepším gólmanům světa," řekl bývalý internacionál Karol Dobiáš. 

Pro hráče působícího na tuzemských trávnících hlasovali zástupci ofenzivy. "Měl vyrovnaný rok. Dostal se do nejlepší jedenáctky Evropské ligy, a to je vysoké ocenění," vysvětlil svůj výběr pro oporu Západočechů Pavel Kuka, někdejší kanonýr Slavie, Kaiserslauternu i reprezentace. Charakter plzeňského kapitána a jeho vliv na celý tým zaujal Antonína Panenku. "On je vůdčí osobnost i mimo hřiště, velký šprýmař, ale volil jsem ho pro jeho fotbalové kvality," přiznal autor legendárního dloubáčku z finále ME 1976 v Bělehradě.

Tipy na nového šampiona ankety Fotbalista roku od bývalých vítězů

Hlavní zprávy