Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
BK Mladá Boleslav - Bílí Tygři Liberec

Příbram chce v Jablonci zlomit šňůru 12 zápasů bez vítězství

Jablonec – Po reprezentační přestávce se znovu rozjíždí první fotbalová liga. Dnešek nabídne předehrávku 7. kola, ve kterém na sebe narazí třetí Jablonec a předposlední Příbram. Před hosty tak stojí velká výzva. Jablonec prozatím totiž prohrál pouze jediný zápas, zatímco Příbramští již dvanáct ligových utkání čekají na vítězství. Pomoci změnit tuto nepříznivou bilanci by měl nový trenér Karel Marko, který před dvěma týdny nahradil Davida Vavrušku.

Fotbalisté Jablonce
zdroj: ČTK autor: Libor Zavoral

Marko přišel, aby pomohl zastavit výsledkovou krizi, hned při premiéře však jeho svěřenci prohráli 0:1 se Slováckem. "Výměna trenéra dá mužstvu vždy nový impulz, zvláště když tak dlouho nevyhrálo jako Příbram. U nás budou mít první příležitost tu sérii bez výhry ukončit, jenže pokud my chceme zůstat na čelních pozicích tabulky, tak takové utkání musíme zvládnout a získat tři body," prohlásil jablonecký trenér Václav Kotal.

Ten od svého letního příchodu z Hradce Králové prohrál jen s vedoucí Spartou, na kterou ztrácí z 3. místa jen tři body. V případě výhry nad Příbramí se tak bude moci minimálně do soboty dostat do čela tabulky. Navíc Sparta hraje na hřišti druhé Plzně.

"Čeká nás hodně těžký soupeř. Jablonec je kvalitní mužstvo, které je dlouho pohromadě. A má i dobrou formu, o čemž napovídají čtyři góly Brnu a Teplicím," připomněl Marko, že Jablonec je po Plzni druhým nejproduktivnějším týmem sezony, když v šesti zápasech dal 14 gólů.

Karol Marko
zdroj: ČT24 autor: ČT24

Příbram spoléhá na to, že jí pomohla reprezentační přestávka, aby si hráči zvykli na nový styl hry trenéra Marka, který chce po hráčích, aby se snažili více držet míč a kombinovat. "Využili jsme reprezentační přestávku, abychom potrénovali nové věci. Teď až zápas ukáže, jak se nám to povede přenést na hřiště," dodal Marko.

Pauza naopak úplně nepotěšila trenéra Kotala, který kvůli reprezentačním povinnostem přišel o pět hráčů. "Pak vždy trnete, jestli se vrátí v pořádku. Naštěstí kluci z jednadvacítky i Lafata jsou v pořádku a vrátili se v dobré pohodě," řekl Kotal. "U nás byl pryč Wágner a nakonec se to ukázalo jako pozitivní, protože dal gól a je na něm vidět, že je ve větší pohodě, než když odjížděl," doplnil Marko.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy