Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Spurt

Prezident Villarrealu: Dominance dvou klubů zabíjí španělský fotbal

Barcelona - Fotbalisté Barcelony vykročili za obhajobou titulu ve španělské lize jasným vítězstvím 5:0 nad hostujícím Villarrealem. Katalánský klub tak odpověděl na vysokou výhru největšího rivala Realu Madrid, který soutěž zahájil vítězstvím 6:0 nad Zaragozou. Prezident Villarrealu Fernando Roig vyjádřil po zápase s katalánským velkoklubem znepokojení. Dominance Realu Madrid a Barcelony prý španělský fotbal zabije.

Barcelona - Villarreal
zdroj: ČTK/AP

"Jestli chcete ligu o dvou zápasech, tak budiž, ale pro fotbal to není dobré. Dávám tomu tak tři nebo čtyři roky. Buď se to nějak změní, nebo zabijeme španělský fotbal," citovala Roiga španělská média.

Dva bohaté kluby podle něj soutěži vládnou díky financím. "Tohle je liga, jakou chtějí. Já prodávám hráče, abych udržel vyrovnaný rozpočet, ale jiní si požádají o úvěr," prohlásil Roig, který ale zároveň ocenil soupeřův výkon. "Hráli skvěle, zato my předvedli jeden z nejhorších výkonů," řekl.

Barcelona v pondělí porazila účastníka Ligy mistrů rozdílem třídy. "Žlutá ponorka" prakticky od začátku čelila tlaku, který nakonec vyústil v pět soupeřových branek. Barcelonu nasměroval za vítězstvím dvěma góly hvězdný Argentinec Lionel Messi. Další branky přidali Thiago Alcántara a ligovou premiéru v dresu katalánského klubu oslavili gólem navrátilec z Arsenalu Cesc Fábregas a útočník Alexis Sánchez, který do Barcelony přišel v létě z Udine za 26 milionů eur.

La Liga jako "největší chlívek na světě"

Ke kritice se připojil i šéf FC Sevilla José Mária del Nido, který označil španělskou ligu za "největší chlívek na světě". "Dva největší týmy kradou peníze za vysílací práva ostatním. Máme ligu, v níž mohou vyhrát jen dva týmy, je to jako ve třetím světě," prohlásil Del Nido. Španělské týmy si rozdělují za vysílací práva přibližně 600 milionů eur, z nichž celá polovina připadne Realu a Barceloně. Ostatní týmy doplácejí na to, že se v zemi o poplatcích nevyjednává kolektivně, jak je to zvykem v jiných významných evropských soutěžích.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy