Následuje
SK Dynamo České Budějovice - FC Baník Ostrava

Přestavba ústeckého fotbalového stadionu má být hotová v létě

Ústí nad Labem - Rekonstrukce fotbalového stadionu v Ústí nad Labem, který nesplňoval parametry stanovené fotbalovou asociací pro konání nejvyšší fotbalové soutěže, vstupuje do konečné fáze. Nad hrací plochou byly vztyčeny stožáry s umělým osvětlením. Přestavba stadionu by měla být dokončena v létě, město za ni zaplatí 168 milionů korun.

Stadion v Ústí nad Labem
zdroj: ČTK autor: Ondřej Hájek

Čtyři stožáry vysoké 45 metrů stavěla firma s pomocí jeřábů, na každém bude 52 osvětlovacích lamp. "Stožár osvětlení je složen ze čtyř částí nosného tubusu, který je nakloněn o pět stupňů do středu hřiště, část osazená světly je nakloněna o 15 stupňů," řekla mluvčí radnice Romana Macová. Stavba sportovního areálu podle primátora Víta Mandíka (ČSSD) postupuje podle harmonogramu. "Fotbalisté i diváci se mohou těšit na dlouho očekávaný fotbalový stadion," uvedl.

Úpravy stadionu začaly loni v létě. Ustoupit musela stará, zčásti dřevěná tribuna. Nahradí ji tribuna, na které bude zázemí pro diváky, fotbalisty, novináře a hosty. Vzniknou i dvě nové krajní tribuny se sociálním zázemím pro diváky. "Součástí budou také nové pokladny, vnitřní a vnější oplocení, občerstvení, ukazatel skóre, vyhřívání trávníku, osvětlení, komunikace a zpevněné plochy," doplnila Macová.

Kvůli nevyhovujícímu stadionu přišli fotbalisté druholigového Ústí před dvěma lety o postup do nejvyšší soutěže, přestože druhou ligu vyhráli. Po dokončení bude stadion splňovat parametry pro první ligu i mezinárodní pohárové zápasy. Zakázku získala v elektronické aukci společnost Metall Quatro za 168 milionů korun. Město jí chce zakázku splácet po dobu deseti let v 11 rovnoměrných splátkách. Platit začne po převzetí stavby.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy