Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Kooperativa NBL 2023/2024

Přerušení kontraktů v Rusku a na Ukrajině až do příštího června. FIFA prodloužila lhůtu

Zahraniční fotbalisté působící v ruských a ukrajinských klubech budou moci přerušit své kontrakty až do 30. června 2023. O prodloužení lhůty rozhodla světová federace FIFA, jež po únorovém vpádu ruských vojsk na Ukrajinu umožnila cizincům přerušit smlouvy původně jen do konce letošního června.

Utkání Šachťar Doněck - Wolfsburg
zdroj: ČTK/AP

Upravené pravidlo mohou využít ti zahraniční hráči a trenéři, kteří se se svými zaměstnavateli nedohodnou na případném ukončení kontraktu do letošního 30. června. "Toto opatření umožní hráčům a koučům trénovat, hrát a pobírat mzdu a zároveň ochrání ukrajinské kluby a usnadní zahraničním hráčům a trenérům odejít z Ruska," uvedla dnes FIFA na svém webu.

V ruské lize působí v dresu Lokomotivu Moskva reprezentační útočník Jan Kuchta. Spartaku Moskva patří záložník Alex Král, jenž minulou sezonu hostoval ve West Hamu.

Ukrajinská liga by měla začít v srpnu a tamní nejlepší kluby Dynamo Kyjev a Šachtar Doněck čekají zápasy Ligy mistrů. Sportovní ředitel Šachtaru Darijo Srna agentuře AP řekl, že tým bude tvořen převážně mladými ukrajinskými hráči. V minulých 15 letech přitom klub spoléhal na jádro tvořené Brazilci.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články