Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Turné čtyř můstků Německo

Premiér Sobotka přijal fotbalisty a popřál jim hodně štěstí na ME

Praha - Premiér Bohuslav Sobotka přijal v pražské Kramářově vile fotbalový národní tým, který s předstihem postoupil na evropský šampionát v příštím roce do Francie. Ministerský předseda hráčům poděkoval za velký úspěch a jako fanoušek věří, že se jim bude dařit i na závěrečném turnaji.

Premiér Bohuslav Sobotka s českými fotbalovými reprezentanty
zdroj: ČTK autor: Michal Krumphanzl

"Pozval jsem nejen hráče, ale všechny lidi, kteří týmu vytvářejí zázemí, abych jim poděkoval za to, co se jim povedlo. V dnešní době, kdy nás bombardují spíše špatné zprávy vzhledem k tomu, co se děje v Evropě a kolem ní, každý sportovní úspěch potěší. A tohle je velký úspěch pro celý český sport," řekl Sobotka.

Sám je velkým fotbalovým fanouškem. "Osobně jsem se vás snažil co nejvíc sledovat, se starším synem, který je opravdu velký fanoušek, jsme nevynechali žádné domácí utkání, které se v kvalifikaci hrálo," řekl premiér směrem k fotbalistům.

"To, že máme ještě dva zápasy k dobru, ukazuje, že reprezentace je v dobré kondici. Dobrým signálem pro budoucnost českého fotbalu je i to, že tahle reprezentace se rekrutuje většinou z hráčů naší ligy," dodal Sobotka.

Plánuje navštívit i sobotní předposlední duel probíhající kvalifikace na Letné proti Turecku a těší se na šampionát ve Francii. "Chci vám popřát hodně štěstí na ME a věřím, že tam rozhodně neuděláme ostudu," doplnil s úsměvem Sobotka.

Tým mu symbolicky předal zarámovaný dres Vladimíra Daridy, v němž český záložník vstřelil v předchozím utkání v Lotyšsku vítězný gól, který znamenal postup do Francie. "Umístím si ho do pracovny na Úřadě vlády," řekl Sobotka, který naopak reprezentanty obdaroval odznaky lvíčka do klopy.

Je nám líto, video expirovalo.
Premiér Sobotka se sešel s fotbalovou reprezentací
Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy