Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
BBV po 25 letech

Předsedou FAČR touží být i rozhodčí Šifalda

Praha - Na post předsedy FAČR kandidují čtyři uchazeči. Vedle předem ohlášených Dagmar Damkové, Miroslava Pelty a Jindřicha Rajchla podal přihlášku i rozhodčí Martin Šifalda. Toho však nominoval pouze okresní fotbalový svaz v Mostu, což je podle stanov málo. Proto o jeho kandidatuře musí ještě rozhodnout volební komise zářijové valné hromady.

Martin Šifalda
zdroj: ČT24

V dnes zveřejněném seznamu kandidátů podle očekávání nechybějí bývalá rozhodčí Damková, šéf jabloneckého klubu Pelta a dosavadní místopředseda asociace Rajchl, kteří svůj záměr kandidovat zveřejnili již dříve.

Překvapivá je však kandidatura Šifaldy, který je divizním rozhodčím a místopředsedou sportovně-technické komise chomutovského svazu. Zda nakonec bude moci do voleb zasáhnout, zatím ale není jasno. "Kandidoval ho pouze jeden oprávněný subjekt, OFS Most, což podle stanov nestačí a o osudu kandidatury rozhodne volební komise VH FAČR," stojí v prohlášení asociace.

V případě zvolení dosavadního člena výkonného výboru a jejího místopředsedy za Čechy Jindřicha Rajchla, by musel být zvolen rovněž nový člen výkonného výboru a nový místopředseda.

O funkci místopředsedy se ucházejí Damková, Pelta a Rajchl spolu s předsedou plzeňského svazu Romanem Berbrem, šéfem teplického klubu Františkem Hrdličkou a šéfem Řídící komise pro Čechy a zároveň předsedou karlovarského svazu Rostislavem Votíkem. Do výkonného výboru za první a druhou ligu pak kandidují Damková, šéf příbramského klubu Jaroslav Starka a předseda představenstva Sigmy Olomouc Josef Lébr.

Mimořádná valná hromada FAČR, na které se bude volit nástupce Ivana Haška v roli šéfa českého fotbalu, se uskuteční 16. září v Národním domě v Praze na Smíchově.

Je nám líto, video expirovalo.
Do boje o šéfa asociace jde také rozhodčí Šifalda
Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články