Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Magazín Evropské ligy UEFA

Prandelli: Září není naším nejlepším měsícem

Modena - Trenér fotbalistů Itálie Cesare Prandelli nebyl spokojen s výkonem svých svěřenců ani po úterní výhře 2:0 nad Maltou. Soupeř českého týmu v kvalifikační skupině o postup na mistrovství světa v roce 2014 podle něj musí překonat nepříliš povedené období, dané také absencí klíčových hráčů z červnového mistrovství Evropy. Vicemistři Evropy sice šli proti fotbalovému "trpaslíkovi" v Modeně do vedení už v páté minutě po gólu útočníka Mattia Destra, ale potvrzení výhry přidal až v nastaveném čase obránce Federico Peluso.

Cesare Prandelli
zdroj: EPA autor: Carlo Ferraro

"Myslím, že jsme odehráli dobrý druhý poločas. Byli jsme více organizovaní a vytvořili si několik gólových šancí. Když se nám však nedařilo podruhé skórovat, tak se vše stávalo obtížnějším," připomněl Prandelli, který vyzdvihl výkon střídajícího Lorenza Insigneho. "Vedl si dobře, po svém příchodu na hřiště roztáhl hru více do křídel," ocenil italský trenér jednadvacetiletého mladíka z Neapole.

Cesare Prandelli: "Víme, že září není naším nejlepším měsícem. Nebyli jsme příliš důrazní a musíme znovu objevit svůj entuziasmus, tempo a styl hry. Některé situace si rozebereme a poučíme se z nich."

Se vstupem do světové kvalifikace však byl rodák z Orzinuovi vzhledem k absenci mnoha opor Azzurry spokojen. "Naším cílem bylo z úvodních dvou zápasů získat šest bodů a máme čtyři, což v tomto období není zas tak špatné. I když jsme nehráli s našimi nejlepšími hráči, tak jsme uhráli dobré výsledky," dodal pětapadesátiletý kouč.

Jeho krajana na lavičce Malty Pietra Ghedina mrzel druhý inkasovaný gól v samém závěru utkání. "Prohrát 0:1 by bylo samozřejmě skvělé, ale jsme šťastní z výkonu. Itálie je mimořádný tým a můžeme být spokojeni, že jsme dokázali přibrzdit jejich hru," uvedl trenér hostů.

"Nastoupili jsme k absolutně prestižnímu souboji a moji chlapci byli trochu nervózní, ale nakonec to dokonale zvládli. Přirozeně každý očekává od Itálie více, ale jejich styl se vyvíjí. Lze říci, že podali dostačující výkon, ale velký kredit si zaslouží můj tým, který soupeře čistě a férově zastavil," dodal Ghedin.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy