Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Prandelli: Bod je dobrý, ale musíme hrát s větším odhodláním

Sofie - Mírné rozčarování zavládlo v Itálii po nepřesvědčivém vstupu fotbalistů do kvalifikace o mistrovství světa remízou 2:2 s Bulharskem ve skupině B, do které patří i česká reprezentace. Trenér Cesare Prandelli je sice s bodem spokojen, už méně však s předvedeným výkonem, který se prý nepřiblížil těm z mistrovství Evropy, kde byli Italové až ve finále.

Cesare Prandelli
zdroj: Getty Images

"Bod je dobrý. Vždy míváme problémy v úvodu sezony, což se potvrdilo," řekl po utkání Prandelli, podle něhož měl výkon k ideálu daleko. "Chyběl nám správný rytmus a postrádali jsme naše obvyklé tempo hry. Chceme-li postoupit, tak budeme potřebovat jinou mentalitu, abychom dokázali podobné zápasy zvládnout lépe. Musíme hrát s větším odhodláním. Mrzí mě, že jsme nebyli schopní dát třetí gól za stavu 2:1," doplnil.

Itálii pozdvihl Osvaldo

Ke ztrátě bodů přispěl i zkušený brankář Gianluigi Buffon, který se dopustil pro sebe nezvyklé chyby a pustil do branky dalekonosnou ránu Stanislava Manoleva. Itálie přesto dokázala výsledek otočit zásluhou dvou branek Pabla Daniela Osvalda. Útočník AS Řím narozený v Argentině tak zaznamenal své první dvě trefy za národní tým. "Je to pro mě nezapomenutelný zápas. Mám z těch gólů velkou radost, ale na druhou stranu je mi stydno za výsledek. Rozhodně bych měl větší radost, kdybychom vyhráli," řekl po utkání Osvaldo.

Právě Osvaldo byl pro Prandelliho hlavním pozitivem utkání. "Těší mě výkon a spolupráce útočníků Osvalda a Giovinca. Měli správný pohyb a hráli opravdu dobře, zvláště Osvaldo. Bohužel jim chyběla podpora z křídel. Na mistrovství Evropy jsme dokázali sebrat míč a rychle přejít do protiútoku, to se nám dnes nedařilo," hledal chyby ve hře svého týmu.

Itálie potvrdila, že se jí v Sofii vůbec nedaří. Ještě nikdy tam nevyhrála a ke dvěma porážkám tam nyní přidala třetí remízu. "Nemyslím si ale, že by to v Sofii bylo nějaké speciální či začarované. To se občas stává, že se někde nedaří," řekl Prandelli.

Každopádně "sofijské prokletí" se mohlo podepsat pod smůlu Italů, jejichž snahu v závěru zvrátit vývoj zápasu ovlivnilo svalové zranění Daniele De Rossiho, který musel 12 minut před koncem ze hřiště ve chvíli, kdy už využil Prandelli tři možnosti ke střídání. Dohrávat tak musela Itálie o deseti hráčích. "De Rossi se chtěl vrátit, ale řekli jsme mu, ať raději neriskuje ještě vážnější zranění," řekl Prandelli. De Rossi přesto přijde o úterní zápas s Maltou.

Bulharský trenér Penev považuje postup za reálný

Trenér bulharského týmu Ljuboslav Penev věří, že by jeho svěřenci mohli z kvalifikační skupiny B proniknout až na světový šampionát. Na účast na významném turnaji čekají Bulhaři od mistrovství Evropy v roce 2004.

Diváky potěšil i herní projev, který se vůbec nepodobal poslední kvalifikaci, v níž Bulhaři hned čtyřikrát vyšli doma gólově naprázdno. "Itálii jsme naprosto přehráli a měli jsme víc šancí. Když si je budeme vytvářet i dál, budeme vyhrávat," věří Penev. "Nejpodstatnější jsou pro nás výsledky, musíme vyhrávat. Proti Itálii se to nepodařilo, ale musíme přijmout i bod. Teď se díváme dopředu, v úterý proti Arménii musíme hrát stejně a zopakovat solidní výkon," řekl.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy