Následuje
SP Rakousko

Požár: Přes zimu jsme se zaměřili na to, jak být dominantnější

Praha - Jak být aktivnější a dominantnější, na to se podle trenéra Tomáše Požára nejvíce zaměřili v přípravě sparťanští fotbalisté. Ti před sebou mají dva velké cíle, a sice dojít co nejdále v Evropské lize a zároveň zaútočit na domácí titul.

Tomáš Požár
zdroj: ČTK autor: Kamaryt Michal

"Výsledky jsme měli dobré, naše síla se ale ukáže až v soutěžních zápasech. Všechno se odvíjí od výsledků. Když budeme vyhrávat, bude se říkat, že příprava byla fantastická. A když se vyhrávat nebude, všichni se budou divit, co jsme v zimě dělali," prohlásil kapitán David Lafata, který v zimě podepsal smlouvu do roku 2018.

"Už jsem byl docela smířený s tím, že tohle bude moje poslední sezona. Už jsem s další smlouvou nepočítal," připustil Lafata. "Já se vždy snažil o to do Sparty dostat, o to více mě proto nyní těší, že tu mohu ještě zůstat. Uvidíme, jestli se mnou bude Sparta spokojená. Snad mi tady řeknou, když na to už mít nebudu," dodal.

V 35 letech je třináctým nejstarším hráčem v lize, momentálně se však cítí velmi dobře. Už ani nemá problémy se zády, které ho v loňském roce trápily. "Přežil jsem přípravu ve zdraví, záda drží, takže je všechno dobré. Snad mi zdraví vydrží, abych mohl hrát a týmu pomoci. Když jsme trénovali na umělkách, tak člověk samozřejmě věk cítí, ale na soustředění ve Španělsku či u nás na hlavním stadionu jsem se cítil dobře a nic mě nelimitovalo, za což jsem moc rád," prohlásil Lafata.

zdroj: ČTK autor: Vondrouš Roman

Uspět s Rostovem a dohonit Plzeň

Aktuálně Sparta vše směřuje k tomu, aby zvládla první kolo vyřazovacích bojů EL, ve kterém se střetne s ruským Rostovem. "Chceme s Rostovem uspět. Duel se hraje na dva zápasy, tomu přizpůsobíme taktiku. Věříme, že jsme schopni uspět, i když proti nám stojí velmi kvalitní tým s dobře organizovanou hrou," řekl sportovní manažer a trenér Tomáš Požár.

Uspět však chce Sparta i v lize, kde je momentálně třetí o tři body za Slavií a o čtyři za vedoucí Plzní. "Jsme v polovině soutěže a větší náskok má Plzeň, takže ta je pro nás momentálně největší soupeř. Víme, že pokud chceme zaútočit na první místo, musíme být na jaře v podstatě stoprocentní. Chtěl bych vidět Spartu, která vyhrává každý zápas. Pak uvidíme, k čemu nám to bude stačit," uvedl Požár.

Tomáš Požár: "Potřebujeme být více úspěšní venku, ale nesmíme ztrácet body nikde. Přes zimu jsme se zaměřovali na náš způsob hry, který by měl být aktivnější a dominantnější. Až liga ale ukáže, jak na tom budeme. Zatím můžeme jen věřit, že jsme se dobře připravili."

Utkání Sparta - Žilina
zdroj: ČTK autor: Šimánek Vít

Věří, že k lepším výsledkům pomohou vedle uzdravených marodů také posila Néstor Albiach či navrátilec z juniorky Tiémoko Konaté, který dostal od klubu druhou šanci po podzimní snaze vymoci si přestup. "Timiho vidím jako okamžitou pomoc, protože kvalitu má a přináší prvky, které nám chyběly. To samé platí u Néstora, který je na českou ligu adaptovaný a měl by mít okamžitý přínos. U Bogdana Vatajelua je vidět, že potřebuje čas na aklimatizaci," hodnotil Požár.

Sparta věří, že Konatého vezmou na milost i fanoušci, kteří při generálce se Žilinou na záložníka bučeli. "Během zápasu s Žilinou došlo ke dvojím reakcím. Za klub nás potěšila reakce jedné části fandů, kteří na negativní skandování zareagovali potleskem. Pevně věřím, že mezi fanoušky bude většina těch slušných a rozumných, kteří Timimu umožní ukázat, že může být pro klub prospěšný. Poškozuje to nejen Timiho, ale i další souhru a poškozuje to celou Spartu. Pokud jsou to opravdoví fanoušci, tak v negativních reakcích nebudou pokračovat, protože to klubu škodí," řekl generální ředitel Sparty Adam Kotalík.

Sparta má pro jarní část sezony dva cíle
Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy