Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
MONETA Czech Open 2021

Poustkovi se splnil sen, povede Slavii v prvoligovém zápase

Praha - Martin Poustka si vždy přál, aby jednou mohl trénovat fotbalisty Slavie a připravovat je na utkání první ligy. Po čtvrteční rezignaci Františka Straky se mu sen splnil, červenobílé povede jako hlavní kouč v nedělním duelu s Jabloncem. Šestatřicetiletý dosavadní asistent se na velkou premiéru v Edenu těší a zatím neřeší, zda bude tým koučovat i v dalších zápasech. "Je to splnění mého snu, jako velký fanoušek Slavie jsem dostal příležitost připravit mužstvo. Budu trénovat klub, kterému přeju," řekl pro klubový web Poustka, který v pátek odpoledne poprvé vedl trénink A-týmu.

Martin Poustka
zdroj: ČT24

Před soubojem s Jabloncem cítí určitou nervozitu a také velkou zodpovědnost. Slavia šestkrát za sebou nevyhrála a potřebuje zabrat, aby zastavila propad tabulkou. "Není to úplně lehká úloha dostat tu kompetenci a zodpovědnost takhle v závěru týdne, aby mužstvo bylo v co nejlepší formě, připravené vyválčit tři body," připustil Poustka.

S týmem se podle něj během dvou dnů nedají dělat velké změny. "Troufám si říct, že to za tu chvíli není vůbec možné. Je to o tom, že z kluků může spadnout nervozita, která je během zápasů provází. I toto myslel Franta Straka tím, když říkal, že uvolní atmosféru pro tým," prohlásil bývalý trenér slávistické rezervy.

Věří, že jeho svěřencům hodně pomohou fanoušci, kteří přestanou po Strakově odchodu požadovat jeho rezignaci. "V neděli, když nás fanoušci přijdou podpořit a poženou nás za vítězstvím, bude to právě ten bonus, který klukům změna přinese. Nebudou v určité fázi utkání přemýšlet o tom, že fanoušci skandují hesla proti trenérovi, a budou se moci soustředit na to, jak je kotel za zády žene dopředu," podotkl Poustka.

Poustka: Vyválčíme tři body i pro mého syna

Zatím se příliš nezabývá tím, zda tým povede i v dalších zápasech. "Naprosto chápu kroky vedení. V tak krátkém intervalu by asi byl velký zásah do mužstva, kdyby přišel někdo zcela nový. Pokusíme se vyválčit tři body a co bude potom, bude v řešení až následně," řekl.

"Příští týden znovu zasedne představenstvo a rozhodne, podobně jako to bylo v mém případě, o tom, kdo povede mužstvo v následujícím zápase na Dukle, případně do konce této sezony," doplnil Poustka.

Nedělní zápas chce zvládnout i proto, že přesně v den utkání slaví jeho syn první narozeniny. "Takže do zápasu půjdu s tím, abychom ty tři body vyválčili i pro něj," dodal s úsměvem.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy