Je nám líto, video expirovalo.

Potvrzeno. Schick podepsal v Leverkusenu, AS Řím inkasuje přes 700 milionů

Kolotoč spekulací kolem Patrika Schicka je u konce. Útočník české reprezentace přestoupil z AS Řím do Leverkusenu, kde podepsal pětiletou smlouvu. Bayern za něj podle webu italského klubu zaplatil 26,5 milionu eur (téměř 703 milionů korun). Dalších deset procent získají Římané z případného dalšího prodeje.

Patrik Schick (druhý zprava) po podpisu v Leverkusenu
zdroj: twitter.com/Bayer 04 Leverkusen

"Leverkusen je špičkový bundesligový klub. V zápasech v dresu Lipska jsem viděl, jak skvělý tým má. Hraje ofenzivně a agresivně, což se mi líbí. Mám velkou radost, že můžu pokračovat v Německu a navíc v tomto klubu i na mezinárodní úrovni," citoval Schicka klubový web Bayeru, který si v příští sezoně zahraje základní skupinu Evropské ligy.

Do Leverkusenu přišel poté, co ho minulý týden opustili dva ofenzivní hráči Kai Havertz (Chelsea) a Kevin Volland (Monako). "V osobě Patrika Schicka jsme získali mezinárodně proslulého útočníka, jenž působivě a pravidelně dokazoval své střelecké schopnosti jak v Serii A, tak v Bundeslize," prohlásil generální ředitel Bayeru Rudi Völler.

"Patrikova pronikavá síla a schopnosti v koncovce naší útočné hře prospějí. K němu se připojí i další hráči v našem týmu, kteří ho a jeho silné stránky budou moci dobře využít," dodal bývalý kanonýr.

Podobná slova zvolil i sportovní ředitel klubu Simon Rolfes. "Je to klasický střední útočník  technicky obratný, silný hlavou a schopný zajistit si a udržet míč. Patrik je rovněž hravý a má zvláštní čich na správnou pozici v pokutovém území. Díky němu budeme mnohem nečitelnější a hůře bránitelní," konstatoval.

Definitivní konec římské mise

V Římě Schick působil od roku 2017. Nejprve hostoval ze Sampdorie Janov a poté do celku z věčného města za 38 milionů eur přestoupil, což z něj udělalo nejdražšího hráče v historii klubu. V dresu "Giallorossi" se ovšem opora české reprezentace příliš neprosadila.

V uplynulé sezoně hostoval sparťanský odchovanec v Lipsku, za které dal v německé lize 10 branek a postoupil s ním do semifinále Champions League. Klub však opci na přestup kvůli ekonomickým dopadům koronavirové krize nevyužil.

Schick zamířil do Leverkusenu necelý týden poté, co pro něj předčasně skončil reprezentační sraz, při němž přišel do kontaktu s jedním ze dvou členů realizačního týmu nakažených koronavirem.

Následně musel absolvovat preventivní karanténu a zmeškal utkání Ligy národů na Slovensku a se Skotskem.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy