Následuje
Cyklotoulky

Potvrzeno: Řepka přestupuje do Budějovic

České Budějovice - Fotbalista Tomáš Řepka přestupuje do Českých Budějovic. Bývalý kapitán pražské Sparty podepíše v úterý s Dynamem smlouvu na rok a půl a ještě týž den odcestuje za novým týmem na soustředění do Frymburku. Řepka byl s vedením jihočeského klubu dohodnutý na podmínkách smlouvy už od soboty, pouze zbývalo, aby návrh kontraktu ještě schválil hráčův agent Pavel Paska. Ten dnes na schůzce s Řepkou nenašel ve smlouvě žádný problém a bez potíží její znění odsouhlasil.

Tomáš Řepka
zdroj: ČTK

"Musím říct, že díky Tomášovi probíhala jednání velice vstřícně. Za poměrně krátký čas jsme byli domluveni. Teď už se těšíme, jak nám Tomáš pomůže na sportovním i na mediálním poli," řekl generální manažer Dynama Jiří Kotrba. "Přes e-mail jsme si dnes vyměnili smlouvy. Došlo pouze k malým korekturám, jednalo se spíš o administrativní korektury. Vše proběhlo naprosto bez problémů," řekl Kotrba.

Řepka v prosinci skončil ve Spartě a začal si hledat nové angažmá. Jihočeši o něj projevili zájem už na konci uplynulého roku, pak ale osmatřicetiletý stoper začal vyjednávat s Plzní a zdálo se, že odejde do Viktorie. Západočeši ale od Řepkova angažování nakonec minulý týden ustoupili, protože by v únoru nemohl nastoupit v Evropské lize proti Schalke.

Řepka se stak hráčem Českých Budějovic

Řepka by měl Jihočechům pomoci zpevnit defenzivu

Třináctý celek tabulky inkasoval na podzim 32 gólů, což je nejvíc z celé ligy. "Je jasné, že fotbalista formátu Tomáše Řepky bude pro tým jednoznačně přínosem. Jeho obrovské zkušenosti ze zahraničí i z Gambrinus ligy jsou k nezaplacení. Přesně takový typ fotbalisty nám v kabině chyběl. Tomáš dokáže svým zaujetím pro hru strhnout i ostatní spoluhráče k co nejlepším výkonům," uvedl trenér František Cipro.

Řepka by měl v Dynamu také vyřešit nynější potíže v obraně. Mimo hru je na delší dobu stoper Miloš Brezinský, který prodělal operaci. "Po operaci Brezinského máme na stoperu problémy a Tomáš Řepka je přesně ten typ fotbalisty, který naše problémy okamžitě vyřeší," řekl Cipro.

Na jihu Čech věří, že příchod Řepky také zvedne zájem fanoušků o fotbal. České Budějovice mají po Dukle Praha druhou nejnižší návštěvnost v lize. "Jméno Tomáše Řepky by mělo na Střelecký ostrov přitáhnout fanoušky. Slibujeme si od jeho příchodu, že se nám zvýší návštěvnost," uvedl Kotrba.

Řepka patří k největším ligovým osobnostem posledních let. Ve Spartě dělal kapitána, v předminulé sezoně rozhodl jediným gólem v posledním ligovém kole o zisku titulu, ale po srpnovém nevydařeném výkonu v úvodním utkání čtvrtého předkola Evropské ligy na hřišti rumunského týmu Vaslui ze sestavy letenského mužstva vypadl a Pražané s ním přestali počítat.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy