Následuje
Panorama

Potvrzeno: 4. předkolo si místo Charkova zahraje Necid

Curych (Švýcarsko) - Metalist Charkov neuspěl u sportovní arbitráže CAS v boji proti vyloučení z Ligy mistrů. Tribunál odmítl ukrajinského fotbalového vicemistra do řádného projednání případu provizorně vrátit do soutěže, čtvrté předkolo si tak místo něj zahraje PAOK Soluň s českým útočníkem Tomášem Necidem.

Tomáš Necid
zdroj: ČTK autor: Kateřina Šulová

Charkov byl potrestán poté, co byl potvrzen pětiletý zákaz činnosti pro bývalého sportovního ředitele klubu Jevhena Krasnikova. Ten na jaře 2008 pomohl ovlivnit ligový zápas proti Lvovu. Za korupci tehdy dostala tří až pětileté tresty také šestice fotbalistů.

Charkov nicméně zkoušel u CAS podobný postup jako nedávno Fenerbahce. Istanbulský celek, jehož prezident Aziz Yildirim byl za korupci poslán na téměř sedm let do vězení, byl po odvolání k arbitráži do soutěže do vyřešení případu vrácen.

Prohlášení CAS:

"Po zvážení podání od PAOK a Metalistu se zástupce prezidenta odvolací komise rozhodl požadavek zamítnout. Rozhodnutí UEFA zůstává v platnosti, což znamená, že FC Metalist Charkov je vyřazen v ročníku 2013/2014 ze soutěží pořádaných UEFA."

Ve čtvrtém předkole, kde nechybí ani český mistr Viktoria Plzeň, se tak utká PAOK s německým Schalke. Jejich zápasy jsou na programu 21. a 27. srpna.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy