Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
FC Hradec Králové - FK Baník Sokolov

Poslední tři měsíce byly nejhorší v mém životě, přiznal Gerrard

New York - Opora Liverpoolu Steven Gerrard popsal poslední tři měsíce jako nejhorší období svého života. Na konci minulé sezony mu těsně unikl mistrovský titul, poté znovu v roli kapitána s Anglií na mistrovství světa nepostoupil ze základní skupiny a ukončil reprezentační kariéru. "Pravděpodobně to byly nejhorší tři měsíce mého života. Jinak to opravdu zhodnotit nejde," řekl Gerrard na turné ve Spojených státech amerických.

Kapitán Liverpoolu Steven Gerrard slaví vstřelenou branku
zdroj: ISIFA/Liverpool FC via Getty Images autor: Andrew Powell

Čtyřiatřicetiletý záložník byl dlouho jedním z hlavních tahounů Liverpoolu na cestě za prvním anglickým titulem od roku 1990. V důležitém zápase s Chelsea (0:2) se však podklouznutím podepsal pod vedoucí gól Demby Ba. "Reds" nakonec skončili druzí za Manchesterem City.

"Bylo to kruté, protože jsem vlastně neudělal chybu. Neutekl mi protihráč při standardce, nezahodil jsem penaltu ani jsem špatně nepřihrál," vzpomínal Gerrard. "Každý člověk na této planetě někdy v životě klopýtne, ať už je to na schodech, na podlaze, nebo kdekoli jinde. Mně se to stalo na hřišti v opravdu špatné chvíli," přidal odchovanec Liverpoolu, jenž nikdy nehrál za jiný tým.

Zklamaný Steven Gerrard
zdroj: PA autor: Peter Byrne

Chuť si nespravil ani na světovém šampionátu v Brazílii, kde Anglie prohrála s Itálií i s Uruguayí, remizovala s Kostarikou a poprvé od roku 1958 nepostoupila do vyřazovací fáze. "Doufal jsem, že na MS vše půjde dobře a pomůže mi to po těžkém konci klubové sezony. Ale to se nepovedlo," litoval zkušený středopolař.

Věří, že mu dvě velká zklamání pomohou v následujícím ročníku, v němž Liverpool po delší pauze čeká také Liga mistrů. "Byl jsem v krátkém časovém sledu dvakrát neuvěřitelně dole, takže nová sezona pro mě bude dobrým testem. Myslím, že i potom, co se stalo, mohu nabrat dobrou formu," dodal Gerrard.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy