Paralympijský magazín

Portugalsko udolalo Itálii, Stanciu se blýskl penaltou a asistencí v Srbsku

Ani ve druhém utkání nedokázali fotbalisté Itálie v Lize národů zvítězit a disponují ziskem jediného bodu. V Portugalsku je srazil do kolen André Silva, jehož gól rozhodl o porážce celku z Apeninského poloostrova 0:1. Po krachu v kvalifikaci o mistrovství světa se "squadra azzurra" nadále trápí a z posledních devíti zápasů vyhrála pouze jeden. V dresu rumunské reprezentace skóroval Nicolae Stanciu a přispěl k remíze na půdě Srbska 2:2.

Utkání Portugalsko - Itálie
zdroj: AP autor: Armando Franca

Portugalsku chyběla největší hvězda Cristiano Ronaldo, který si vzal volno, aby se mohl soustředit na nové angažmá v Juventusu. Zastoupil ho Silva, jenž v úvodu druhé půle zužitkoval Brumův rychlý brejk tvrdou střelou na vzdálenější tyč. Domácí mohli vyhrát i vyšším rozdílem, ale hostující tým držel brankář Donnarumma.

V Srbsku byl vidět mimo jiné záložník Stanciu, který nechyběl v základní sestavě Rumunska stejně jako další sparťan Alexandru Chipciu, jenž v utkání trefil břevno. Domácí dvakrát vedli po gólech Mitroviče, ale ve 48. minutě Stanciu vyrovnal na 1:1, když tvrdou střelou k tyči proměnil penaltu, a o dvacet minut později pak nahrál Tucudeanovi z rohového kopu.