Následuje
Běžkotoulky

Porážky dávají Jiráčkovi naději. O místo se peru, ujišťuje

Berlín - Záložník Petr Jiráček není spokojený se svou současnou pozicí v bundesligovém Hamburku. Z dosavadních třech kol Bundesligy naskočil sedmadvacetiletý reprezentant do posledních dvou zápasů vždy na pár minut v závěru a nemohl svému mužstvu už příliš pomoci odvrátit porážku. O tom, že by změnil působiště, ale vůbec neuvažuje a chce se o návrat do základní sestavy poprat. Hamburk má zatím na kontě jen jeden bod, neúspěšný vstup do sezony tak Jiráčkovi dává naději, že mu trenér Thorsten Fink dá znovu více prostoru.

Petr Jiráček
zdroj: ČTK autor: Michal Doležal

"Samozřejmě, že žádný fotbalista na lavičce není spokojený, navíc když se nám nedaří. Čekal jsem, že těch šancí budu dostávat víc. Zatím se tak neděje, tak doufám, že se to otočí co nejdřív," uvedl Jiráček.

Po nepříliš vydařeném začátku angažmá v severoněmeckém klubu, do kterého přestoupil před minulou sezonou z Wolfsburgu, se český defenzivní záložník na jaře prosadil do základní jedenáctky HSV a klubu pomohl ke konečnému sedmému místu v tabulce. Po letní přestávce ale na bývalou oporu Plzně místo v sestavě znovu nezbylo.

"Nevím, co se stalo. Je to otázka spíš pro trenéra," krčí Jiráček rameny, proč ztratil důvěru kouče Finka. "Já se snažím i na tréninku odvádět poctivou práci, snažím se nic nevypustit a o to místo se peru. Bohužel teď tu šanci dostávají jiní," dodal. Naději mu dodá to, že v podobné situaci byl v Hamburku už v předchozím ročníku. "Minulý rok jsme museli holt párkrát prohrát, aby trenér udělal změnu. Doufám, že se to třeba teď bude opakovat a že příští zápasy budu těch minut hrát víc," věří autor tří reprezentačních gólů.

Žádné myšlenky na odchod

V delší pobyt na hřišti doufal už při sobotním duelu s berlínskou Herthou. V předchozím kole HSV totiž utrpěl na domácím hřišti debakl 1:5 s Hoffenheimem a klubu vypadli tři defenzivní hráči - Marcell Jansen se zranil a dvojice Dennis Aogo a Tomas Rincón byla vyřazena z kádru kvůli výletu na Mallorku. Nakonec se ale český středopolař na trávník Olympijského stadionu podíval až v nastavení.

"I trenér mi něco naznačoval, že by možná těch minut mohlo být víc, ale bohužel zase jsem dostal tři minuty a za tři minuty je těžké něco ukázat," postesknul si rodák ze Sokolova.

Že by kvůli tomu uvažoval o odchodu jinam, Jiráček ale rezolutně odmítl. "Mě tohle provází celu kariéru, takže já z toho vůbec nedělám žádné závěry. Já jsem v Hamburku spokojený a to, že teď nehraju, to je úplně normální. Já se budu prát znovu o tu šanci a doufám, že se to otočí," řekl.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy