Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL moment dne

Pomsta za Slavii? Taky bych si chtěl zahrát proti Interu, líčí Vrba na italského giganta

Už ve čtvrtek jde na věc. Pavla Vrbu čeká v jeho novém působišti – Ludogorci Razgrad úvodní domácí zápas s Interem Milán. A nový tým bývalého trenéra české reprezentace se na něj naladil více než dobře. Ligovou demolicí Botevu Vraca. "Budeme bojovat do poslední vteřiny, budeme připraveni v každém ohledu. Tím jsem si jistý," zdůraznil útočník Claudiu Keserü. Přímý přenos utkání Ludogorec Inter sledujte ve čtvrtek od 18:35 na ČT sport a webu ctsport.cz.

Pavel Vrba
zdroj: ČT sport

V sobotu bylo v Razgradu veselo. Tamní tým zdemoloval předposlední celek bulharské ligy 6:0 a více než příjemně se tak připravil na zápas prvního kola vyřazovací fáze Evropské ligy.

Ludogorec neměl nikterak slavnou přípravu. Namátkou podlehl polskému Piastu, nestačil ani na srbskou Crvenou zvezdu Bělehrad, se Slovanem Bratislava pouze remizoval. Zvítězil jen ve dvou ze šesti utkání. Ligová premiéra ale vyšla na jedničku.

Vrba přišel do Ludogorce v prosinci z druhé štace ve Viktorii Plzeň a jak říká, změnu už potřeboval. "Byl jsem v Plzni už delší dobu, než jsem asi měl být, takže jsem přijal nabídku, kterou jsem dostal."

S Ludogorcem se v zimní přestávce připravoval mimo jiné na jihu Turecka a jeden ze střelců sobotního ligového utkání Claudiu Keserü tuhle destinaci více než kvitoval.

Je nám líto, video expirovalo.
Pavel Vrba nově vede Ludogorec Razgrad

"Zimní trénink je tu opravdu příjemný, teplota kolem 10 až 15 stupňů. Skvělé umístění a k tomu špičkové zázemí," chválil volbu realizačního týmu.

A pozitivní byl i směrem k Vrbovi: "Nechá nás běhat daleko víc kilometrů, než jsme byli zvyklí. Je sice milý, ale ví přesně, co chce. Má cit pro detail, je náročný, ale přitom na nás nevyvíjí nijak zvlášť velký tlak."

Tu změnu potřebovala jak ustrnulá Plzeň, tak i sám Vrba. Nový tým, nové výzvy, nový impuls. "To, že jsme pohromadě, tak se víc poznáváme. Pro mě je to odrazový můstek. Vždycky je lepší, když hráčům vysvětlujete něco na hřišti, než jen u tabule," řekl Vrba.

Právě Keserü je jeden z deseti hráčů Ludogorce, který odehrál nejméně pět sezon v jeho barvách.

Claudiu Keseru z Ludogorce Razgrad se raduje z gólu
zdroj: ČTK autor: imago sportfotodienst

"Máme oproti ostatním týmům velkou výhodu. Opravdu dobře se totiž známe. Rozumíme si, vycházíme spolu na hřišti i mimo něj. A nejen to. Známe také svoje slabiny, ale všichni se navzájem respektujeme," vyprávěl.

Třiatřicetiletý rumunský útočník hned na úvod této sezony základní skupiny Evropské ligy během jednadvaceti minut nasbíral hattrick v utkání proti CSKA Moskva.

Teď čeká bulharský celek trojnásobný vítěz soutěže Inter Milán, ale Bulhaři si věří. V domácí soutěži míří za devátým titulem a s Vrbou se chtějí postarat o rozruch na úkor giganta ze Serie A, který na podzim v základní skupině Ligy mistrů remizoval se Slavií 1:1 a v odvetě zvítězil 3:1.

"Inter bude asi upřednostňovat italskou ligu, protože má šanci být mistr. Kdybych byl hráč, taky bych si chtěl zahrát proti Interu, takže chuť být na hřišti v tu správnou dobu bude určitě velká," tušil Vrba.

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy