Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
FK Dukla Praha - FC Slavoj Vyšehrad

Polský fanoušek Baníku půjde před soud

Pardubice - Polský příznivec Baníku Ostrava, kterého v noci policisté zadrželi v Pardubicích po návratu z pondělního utkání se Slavií Praha, bude dnes obviněn z výtržnictví. Dvaatřicetiletý muž cestou do Prahy hodil skleněnou lahví na pardubickém nádraží z okna po novináři. Policisté útočníka identifikovali podle videozáznamu a na zpáteční cestě jej zadrželi. Do dvou dnů by měl o jeho potrestání podle mluvčí pardubické policie Markéty Janovské rozhodnout soud.

"Po zadržení byl umístěn do policejní cely, nadýchal 0,69 promile alkoholu. Vyšetřujeme jej kvůli trestnému činu výtržnictví. Do 48 hodin se jej budeme snažit předat s návrhem na potrestání pardubickému soudu ve zkráceném řízení," uvedla Janovská. Za výtržnictví hrozí muži až dva roky vězení. 

Policie v Pardubicích v pondělí zadržela ještě jiného muže, který zranil při cestě vlakem revizora Českých drah. Třiatřicetiletého útočníka z Ostravska policisté v Pardubicích s 1,61 promile alkoholu v krvi převezli na záchytnou stanici. Ve zkráceném přípravném řízením rovněž čelí podezření z výtržnictví.

Zdroj
ČT24, ČTK

Hlavní zprávy