Následuje
MS 2020 Itálie

Policie se připravuje na zápas Baníku se Slavií

Ostrava - Desítky moravskoslezských policistů se připravují na rizikový zápas fotbalistů Baníku Ostrava, který se na stadionu Bazaly utká s pražskou Slavií. Policisté předpokládají, že hlavní skupina příznivců pražského klubu do Ostravy dorazí vlakem EuroCity Olše, který má na hlavní nádraží dorazit těsně po 16:00. Zpět by podle policistů měli Pražané cestovat spojem, který z Ostravy odjíždí v 19:59. Přímý přenos utkání vysílá od 17:00 ČT2 a zpravodajský web ČT24.

"Naším cílem bude zabránit střetům jednotlivých táborů fandů a výtržnostem v ulicích," řekla mluvčí Darina Majková. "Vlakové soupravy budou doprovázet pražští kolegové. Moravskoslezští policisté zajistí doprovod fanoušků z nádraží ke stadionu," dodala Majková.

Speciální dohled budou mít polští fanoušci klubu GKS Katovice, kteří mají s ostravským Baníkem družbu a již několikrát se do násilností na stadionech či mimo ně zapojili. "Policisté služby cizinecké policie budou provádět zvýšenou kontrolu osob cestujících v hraničních oblastech a společně s pořádkovou službou policie dohlédnou na přesun polských fanoušků na vytypovaných trasách," uvedla mluvčí s tím, že na opatřeních se budou podílet i polští kolegové.

V prosinci 2007 násilníci z řad příznivců ostravského a polského klubu řádili během zápasu Baníku se Spartou. Vytrhali více než 300 sedaček, které pak házeli na zasahující policisty. Výsledkem řádění bylo 21 zraněných policistů a škoda okolo 200 000 korun. Policisté zadrželi na stadionu 15 podezřelých, z toho sedm Poláků.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy