Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól týdne

Pokorný: Hodili mě tady do toho jak do vody. Ale pomohlo mi to

Montpellier (Francie) - Jedním z nejpozitivnějších příkladů přestupů českých hráčů do zahraničních lig může být Lukáš Pokorný. Obránce francouzského Montpellier se zabydlel v sestavě svého klubu a navíc zazářil v minulém ligovém kole. Prestižní časopis ho za výkon proti Caen, které Montpellier porazil 2:0, zařadil dokonce do sestavy kola.

Radost hráčů Montpellier
zdroj: Reuters

Pokorný zamkl obranu a nedovolil hráčům Caen skórovat. Časopis France Football ho za to zařadil po bok hvězd Edinsona Cavaniho a Maria Balotelliho do sestavy kola, což se mu povedlo jako prvnímu hráči Montpellier za posledních devět kol.

"Nečekal jsem to a udělalo mi to v tu chvíli obrovskou radost. Dodnes si pamatuju, když jsem se v Liberci poprvé dostal do sestavy kola v deníku Sport. Teď to zažívám tady a docela po krátké době. Je to pro mě vyznamenání, ale vím, že je to jen malý krůček. Takové výkony musím předvádět každý týden," řekl Pokorný.

Hlavní pro něj ale je, že přispěl k výhře, kterou jeho tým už hodně potřeboval. Začal se totiž výrazně přibližovat pásmu sestupu. "Už to bylo potřeba. Tento víkend tím spíš, že týmy ze spodku vyhrávaly. Měli jsme opravdu špatnou sérii. Už to začínalo být docela nepříjemné. Potřebovali jsme zápas, od kterého bychom se odrazili. A jsem rád, že jsem k tomu mohl pomoct," radoval se třiadvacetiletý stoper.

Lukáš Pokorný: "Po přestupu mě do toho hodili jak do vody a musel jsem se hned rozkoukat, což mi asi i pomohlo. Pak jsem však čtyři kola nehrál. Nebral jsem to tragicky. Snažil jsem se trenéra přesvědčit, že do sestavy patřím. Trochu mi pak pomohla červená karta pro Daniela Congreho a mohl jsem se proti Toulouse dostat do sestavy. Doufám, že jsem trenéra přesvědčil, že se na mě může spolehnout."

zdroj: Montpellier

Osobně si však v Montpellier vede velmi dobře. Zatím nastoupil od začátku do šesti zápasů a byly z toho čtyři výhry. Během nepovedené série proseděl čtyři duely na lavičce. "I v Liberci jsem to neměl s trenéry jednoduché a musel jsem je přesvědčit, že i když nejsem Cristiano Ronaldo, tak že mám týmu co dát," dodal liberecký odchovanec.

Po třech měsících ve Francii se už v týmu zabydluje. "Už začínám chytat slovíčka a rozumět. Rozumím všemu, co se mě kluci ptají nebo co říká trenér, a pak jim nějakou slátaninou odpovím. Není to na žádné velké rozhovory, ale co potřebuju, to si zařídím," těší Pokorného.

Za dva týdny ho čeká zřejmě největší zápas dosavadní kariéry na hřišti Paris St. Germain, ale v hlavě má jen nejbližší duel s Lorientem, který je pro klub mnohem důležitější. "Pro mě je teď zápas roku s Lorientem. Když ho zvládneme, tak záchrana už bude nadosah. Takže o PSG nechci ani přemýšlet. Samozřejmě by to pro mě byl asi absolutní top zápas, co bych zatím hrál. Má se tam přijet podívat i rodina. Ale pro nás je hrozně důležitý zápas s Lorientem. Když ho zvládneme, tak si pak můžeme jet užít duel do Paříže," dodal.

PSG ve Francii bojuje o titul s Nice a především lídrem tabulky Monakem. To útočí na první titul od roku 2000. "Tady je to hodně sledované a co jsem tak pochopil, tak to všichni přejí Monaku. PSG tu kvůli finanční podpoře ze zahraničí není tak populární. Když teď vyskočilo Monako, tak mu to většina lidí přeje. Mají to skvěle rozjeté, tak bude záležet, jak se poperou s tím, že na rozdíl od Paříže jsou stále v Lize mistrů. Každopádně kdybychom pak PSG sebrali body a dovolili Monaku odskočit, tak budeme nejoblíbenější tým ve Francii," žertoval Pokorný.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy