Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
MS 2019 Nizozemsko

Pohyby v Liberci. Odejít by mělo několik hráčů, o návratu jedná Bosančič

Liberec – Škatulata hýbejte se. V kádru Liberce přes zimu proběhne hned několik hráčských změn. Na severu Čech již nepočítají s útočníky Miroslavem Markovičem, Vojtěchem Hadaščokem a obráncem Milanem Nitrianským. Všichni tři mají s klubem nadále platné smlouvy, ale vedení jim oznámilo, že si mají hledat angažmá jinde.

Milan Nitrianský z Liberce (v bílém) se snaží ubránit Nikolu Kaliniče z Fiorentiny
zdroj: ČTK/AP/ autor: Maurizio Degl\' Innocenti

V týmu účastníka podzimní části Evropské ligy nebudou pokračovat ani záložníci Igor Súkenník a Filip Lesniak, kterým končí hostování. Liberec možná opustí i další středopolař Jan Sýkora, o kterého je velký zájem.

"Několik českých klubů s námi v tuto chvíli jedná. Zatím ale nejsme s nikým v nějaké finální dohodě, kdy bychom mohli říct, že to jde tím nebo tím směrem," řekl Nezmar na adresu trojnásobného reprezentanta.

Podle sportovního ředitele Liberce je pravděpodobnost, že Sýkora odejde, více než padesátiprocentní. Slovan by za dvaadvacetiletého záložníka chtěl získat i nějakou hráčskou náhradu.

Staronovou posilou Liberce, který na jaře bude chtít výrazně vylepšit třinácté místo v ligové tabulce, by se mohl stát Miloš Bosančič. Srbský záložník za severočeský celek hrál v letech 2009 až 2013. Naposledy působil v Thajsku.

"S Milošem jednáme. Ještě když jsem hrál, tak jsem ho považoval za jednoho z nejgeniálnějších a nejtalentovanějších fotbalistů, se kterými jsem se kdy setkal. Myslím, že ušel veliký kus cesty. Potřeboval srovnat svůj přístup k fotbalu, narovnat hlavu. A to se, myslím, stalo. Už se byl podívat i tady v Liberci a osobně viděl i náš zápas v Řecku. Miloš je hráč, který by nám pomohl. Uvidíme, jak ta jednání dopadnou," řekl Nezmar.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy