Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
STRABAG Cup 2020 Zadov

Pohárové finále se bude hrát na pražské Letné

Praha - Finále fotbalového Ondrášovka Cupu mezi Jabloncem a Plzní se bude hrát v úterý 18. května od 20:15 v Generali Areně v Praze na Letné. Přímý přenos zápasu bude vysílat ČT2 a zpravodajský web ČT24. S definitivním rozhodnutím, kde se pohárové finále uskuteční, se čekalo až na postupující ze semifinále. Další variantou byla také Mladá Boleslav. Nakonec se ale bude hrát v Praze, kam mají oba soupeři takřka stejně daleko. "Náhradní varianty sice stále ještě existují, ale na pražském duelu se zřejmě už nic nezmění," řekl ředitel soutěžního úseku ČMFS Ivo Lubas.

Finále poháru bude posledním soutěžním utkáním domácí profesionální sezony. Den poté odletí národní tým ke dvěma přípravným zápasům do USA, a tak se do nominace může případně dostat i některý z finálových aktérů; nejvíce se v zákulisí spekuluje o jabloneckém Davidu Lafatovi.

Vítěz Ondrášovka Cupu bude reprezentovat v Evropské lize. Pokud by pohár vyhrál Jablonec a měl současně zajištěn postup do EL z ligy, pak by jeho práva přešla na tým, který skončí v lize na čtvrtém místě. "Jablonečtí by totiž podle reglementu nevyužili práva startovat na základě ligové soutěže, ale jako pohárový vítěz," vysvětlil Jaroslav Kolář z ČMFS.


Pohárový vítěz si také zajistí právo vyzvat ligového mistra v premiérovém Superpoháru. Pokud by případně Jablonečtí vyhráli obě domácí soutěže, pak by se souboj Jablonec-Plzeň opakoval, neboť Západočeši by měli právo účasti z pozice pohárového finalisty.

Radost hráčů Plzně
zdroj: ČTK
Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy