Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
MČR v 10 tancích

Pohárové finále může posunout i pátý tým ligy do předkola EL

Mladá Boleslav - Prestižním derby podještědských rivalů vyvrcholí finále Poháru FAČR v Mladé Boleslavi. Jablonečtí fotbalisté by vítězstvím podtrhli úspěšný ročník, v němž obsadili třetí místo v lize. Liberec chce ale soupeři vrátit předchozí dvě porážky z nejvyšší soutěže a triumfem napravit nepovedenou sezonu, v níž musel odvracet hrozbu sestupu. Z utkání nabídne náš web od 18:00 textový on-line přenos.

Utkání Jablonec - Liberec
zdroj: ČTK autor: Radek Petrášek

Finále bude důležité i z hlediska ligy. Pokud by vyhrál Jablonec, kvalifikoval by se do předkola Evropské ligy i pátý tým z nejvyšší soutěže a jistotu pohárů by získaly momentálně čtvrtá Mladá Boleslav i pátá Příbram.

Jablonec po loňském příchodu trenéra Jaroslava Šilhavého prožil výbornou sezonu a v lize nestačil jen na hlavní favority mistrovskou Plzeň a druhou Spartu. Teď ji může korunovat ziskem domácího poháru. "Čeká nás úžasné vyvrcholení tohoto ročníku. Už teď můžeme považovat sezonu za velice dobrou a kdyby se nám ještě podařilo vyhrát Pohár FAČR, bylo by to úžasné," řekl Šilhavý.

I když má Jablonec v lize o 31 bodů víc než Liberec a bez inkasované branky vyhrál oba vzájemné duely v sezoně, kouč Baumitu nevidí v zápase favorita. "Liberec neměl dobrou sezonu, ale v tomhle derby není favorit, tohle pravidlo bude teď platit. Všechno se maže, bude to o momentální formě, motivaci a touze získat pohár na svou stranu," uvedl Šilhavý.

Zápas pro něj bude opět specifický, protože v Liberci do loňska trénoval a získal s ním titul. "Přiznávám, že je to stále čerstvé. Teď už jsme ale soupeři, jsem rád, že finále se zrodilo právě mezi těmito týmy. Bude to hodně prestižní a věřím, že je v této sezoně i do třetice porazíme," řekl.

Liberec chce soupeři obě porážky z ligy vrátit a pohárovým vítězstvím napravit nepovedenou sezonu v nejvyšší soutěži. Triumfem by se zároveň kvalifikoval do předkola Evropské ligy.

"Vyhrát pohár by byla obrovská náplast na celou sezonu a úžasná odměna pro naše fanoušky, kteří pomohli Liberci k záchraně v lize. Dokážu si představit, co pro ně finále poháru ještě navíc s Jabloncem znamená. Jablonec je veliký favorit, dali dohromady výborný kádr, ale vyhrát se dá každý zápas," konstatoval liberecký trenér David Vavruška.

Je nám líto, video expirovalo.
Před finále poháru Jablonec - Liberec

"S tímhle mužstvem to nevyhrát, to by bylo velké umění. To mužstvo je výborně poskládané, také něco stojí. Je připravené na to, aby vyhrálo poháry, a ne, aby bylo druhé. Pro mě osobně je obrovskou motivací ten pohár vyhrát. Kdyby mi někdo před pěti lety řekl, že budu ve finále poháru, tak mu dám hadr na hlavu. Ale musím říct, že mám kamaráda v Příbrami, který to řekl, že budu do tří let ve finále poháru," prozradil Vavruška. 

Jablonec je ve finále pošesté, vyhrál v letech 1998 a 2013. Liberec si zahraje ve finále počtvrté, triumfoval v roce 2000. Oba kluby zatím prodaly přibližně tisíc vstupenek a na zápasy vypraví autobusy s fanoušky. Zároveň chystají speciální akci - Jablonečtí plánují dorazit celí v zeleném, Liberečtí v modrém.

Předpokládané sestavy:

Jablonec: V. Hrubý - Romera, Pernica, Beneš, F. Novák - Greguš, Hübschman - Kopic, M. Pospíšil, Mingazov - Doležal.

Liberec: Hroššo - Sus, Karišik, Pokorný, Fleišman - Soungole - Delarge, Pavelka, Frýdek - Šural - Bakoš.

Zajímavosti:

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy