Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Za oponou Rally Pačejov

Pohár ČMFS mají Teplice, čeká je Evropská liga

Praha - Fotbalisté Teplic podruhé vyhráli Pohár ČMFS. V dnešním finálovém utkání v Praze na Strahově porazili Severočeši brankou Bosňana Mahmutoviče ze 48. minuty druholigové Slovácko 1:0 a zopakovali svůj triumf z roku 2003. Tepličtí zároveň postoupili do čtvrtého předkola nově vzniklé Evropské ligy, naopak Slovácko ani svoji druhou finálovou účast neproměnilo ve vítězství. Na Strahově se podle očekávání sešli výhradně zástupci obou fanouškovských táborů, ale necelých pět tisícovek příznivců nakonec vytvořilo poměrně důstojnou finálovou kulisu. Další informace nabízí server fotbalzive.cz.

Slovácko, jemuž patří v druholigové tabulce až dvanáctá příčka, vyřadilo už čtyři celky z nejvyšší soutěže včetně mistrovské Slavie a nebojácně začalo i proti dalšímu favoritovi. V páté minutě tečoval Cleberův střílený centr z levé strany Čtvrtníček a čerstvý reprezentant Grigar musel vytáhnout první výborný zákrok.

Teplice ze sebe setřásly nervozitu až po půlhodině

Teplicím jako by důležitost zápasu, v němž měly poslední šanci na naplnění předsezonních pohárových ambicí, zpočátku svazovala nohy. Severočeši sice častěji drželi balon, ale řadou nepřesností se vůbec nedostávali na dostřel Filipkovy branky. 

Až po půlhodině ze sebe favorit setřásl nervozitu a gólmanovi Slovácka bylo najednou pořádně horko. Ve 28. minutě jen s problémy nadvakrát zachytil Stožického centr, vzápětí hlavičkoval kousek nad Vidlička. Z protiútoku se probíjel středem obrany do zakončení Čtvrtníček, ale Grigar mu rychlým vyběhnutím znemožnil důraznější zakončení.

Slovácko bylo pod tlakem, často faulovalo

Teplický tlak však nadále narůstal. Ve 33. minutě se pěkně uvolnil Mareš a Filipko se musel hodně natahovat, aby jeho ránu zpoza šestnáctky vyboxoval mimo. Slovácko nestíhalo a pod tlakem si stále více pomáhalo fauly, po kterých Severočeši získávali výhodu standardních situací. 

V 35. minutě si na Mahmutovičův centr naskočil nehlídaný teplický kapitán Lukáš, ale Filipka zachránilo dobře postavené břevno. Další stoprocentní šanci spálil favorit minutu před pauzou, kdy skvělého gólmana Slovácka nepřekonal z několika metrů Mareš.Vítězství Severočechů zařídil Mahmutovič

Tři minuty po příchodu z kabin však už Severočeši udeřili. Ljevakovičovu střelu vyrazil Filipko jen před sebe k Mahmutovičovi, který z ostrého úhlu procpal balon do sítě. Teplické vedoucí branka uklidnila. Dopředu se najednou muselo tlačit Slovácko, ale útočení mu vůbec nešlo. 

Naopak před Severočechy se otvíral prostor k rychlým brejkům. V 66. minutě postupovali do rozhozené obrany Mareš s Mahmutovičem, jenže prvně jmenovaný pokazil akci nepřesnou přihrávkou. Z následné akce mohlo být nečekaně vyrovnáno, Randovu skákavou střelu z dálky vyrazil Grigar se štěstím na poslední chvíli na roh. 

Teplice se v závěru zatáhly, ale Slovácko na podobný zvrat, jaký se mu povedl proti Slavii, dnes nemělo. Ani tentokrát tak domácí pohár druholigového vítěze nepoznal, ve finále ztroskotaly před devíti lety i Ratíškovice.

Hlavní zprávy