Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
129. Velká pardubická se Slavia pojišťovnou

Podzimní část Zlatého míče ovládl brankář Petr Čech

Praha - Vítězem podzimní části 15. ročníku novinářské fotbalové ankety Zlatý míč ČR se stal brankář Petr Čech z Chelsea před Tomášem Rosickým z Arsenalu a jeho jmenovcem Necidem, působícím v CSKA Moskva. Reprezentační gólman půjde do druhé poloviny soutěže s náskokem 341 bodů. Celoroční pořadí bude vyhlášeno po skončení jarní sezony. Pětinásobný vítěz ankety ovládl hlasování i přesto, že závěr podzimu nezastihl jeho klub v nejlepším rozpoložení.

Sám Čech si ale udržuje velkou formu a je stále nejvíce ceněným gólmanem anglické Premier League. I proto má před jarem solidní náskok před reprezentačním kapitánem Rosickým, který po delší době prožil sezonu, během níž ho nesužovaly zdravotní problémy.

Osobně by Čech na prvních třech místech viděl jiné hráče, nejvýš pak určitě reprezentačního kapitána Rosického. "Tomáš stále patří k důležitým hráčům Arsenalu," zdůvodnil svou volbu a doplnil, že hned za něj by kvůli klubovým úspěchům zařadil Zdeňka Pospěcha z FC Kodaň a Jaroslava Plašila z Bordeaux.

Necid sice v CSKA až na prosincové zápasy nedostával šanci v základní sestavě, ovšem závěr podzimu ho zastihl ve výborné střelecké pohodě, kterou potvrzoval především v Evropské lize.

Hodně vysoko se dostal díky výkonům v plzeňském dresu čtvrtý Pavel Horváth, přestože v evropských pohárech se jen mihl a v národním týmu už řadu let nenastupuje. Tipující ale ocenili jeho zásadní podíl na hře Viktorie, která přezimuje na prvním místě ligové tabulky.

V nejlepší jedenáctce jsou vedle Horvátha ještě dva hráči, kteří v národním mužstvu nenastupují. Pátý Tomáš Ujfaluši se reprezentace vzdal, jedenáctý Tomáš Pekhart zatím střílí branky v jednadvacítce, v jejímž dresu se stal nejlepším kanonýrem kvalifikace a pomohl českému výběru k postupu na mistrovství Evropy.


Alespoň jeden bod dostalo od více než 90 respondentů 47 fotbalistů. Šestinásobné zastoupení má Plzeň, trojnásobné Sparta Praha a poprvé v historii nedostal ani bod žádný slávista. V anketě mohou obdržet hlasy pouze hráči s českou státní příslušností bez ohledu na soutěž. Ve výčtu tak jsou i druholigový žižkovský gólman Tomáš Vaclík nebo internacionál Jan Koller, jenž dohrává kariéru ve třetí francouzské lize.

Zdroj
ČTK, ČT24

Hlavní zprávy