Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Spurt

Podle Domenecha někteří Francouzi možná odmítnou hrát proti JAR

Bloemfontein (JAR) - Někteří francouzští fotbalisté možná podle trenéra Raymonda Domenecha nebudou chtít po aféře s Nicolasem Anelkou nastoupit na mistrovství světa k zápasu proti JAR. Kvůli Anelkově vyřazení z týmu již v neděli hráči bojkotovali trénink, kapitán Patrice Evra dnes nedorazil na tiskovou konferenci. Domenech na setkání s novináři zopakoval nedělní prohlášení, že hráči nesouhlasí s rozhodnutím francouzské federace vyřadit útočníka Chelsea z kádru. Podle něj by mohli bojkotovat i poslední zápas v základní skupině s JAR. V něm potřebuje Francie vyhrát větším brankovým rozdílem, aby měla naději na postup ze skupiny. Více informací o fotbalovém šampionátu získáte na serveru msfotbal.cz.

Svaz vyřadil Anelku poté, co francouzský tisk informoval o jeho hádce s Domenechem během poločasové přestávky zápasu s Mexikem, v němž Francie prohrála 0:2. Anelka prý kouče vulgárně urážel, což následně vyvracel. Omluvit se však odmítl, a tak byl ze šampionátu poslán zpět domů. "Trest pro Anelku byl oprávněný a plně stojím za rozhodnutím svazu. Nikdo si nemůže dovolit takové chování," uvedl Domenech.

Anelkův odjezd paradoxně ještě více narušil atmosféru uvnitř týmu a hráči v čele s kapitánem Evrou odmítli nastoupit k nedělnímu tréninku. Kvůli tomu rezignoval vedoucí týmu. Dnes sice již hráči trénovali, podle Domenecha však hrozí, že svůj protest hodlají namířit na úterní zápas.

Je nám líto, video expirovalo.
Telefonát Pavla Čapka

"Jejich nedělní protest byla nehorázná blbost. Zkoušel jsem je přemluvit, aby se chovali jako profesionálové a tak, jak se od francouzských reprezentantů čeká. Nemohl jsem jim v tom ale zabránit. Chovají se jako pitomci," citují agentury Domenecha, který si není jistý tím, s kterými hráči může pro zápas počítat. "Ještě jsem nevybral sestavu, uvidíme zítra. Musíme brát ale v potaz, že někdo nebude chtít hrát," dodal. Vše nasvědčuje tomu, že Evra přijde o kapitánskou pásku, kterou by měl znovu dostat Thierry Henry, jenž oba předchozí zápasy začínal na lavičce náhradníků.

Domenech veřejně neviní z celého incidentu konkrétního hráče. Naopak sám se nebrání tomu, že hlavní odpovědnost nese on. "Já jsem zodpovědný za národní tým, a proto jsem zodpovědný za vše, co se stalo," prohlásil kouč, kterého po turnaji nahradí ve funkci Laurent Blanc, o čemž se rozhodlo ještě před šampionátem.

Francie - Mexiko
zdroj: ČTK/AP autor: AP Photo
Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy