Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Kanada - Česko

Po sezoně odejdu z Juventusu. Teď už to je na jiných, potvrdil Chiellini

Obránce Giorgio Chiellini potvrdil, že jeho působení v Juventusu je u konce. V Turíně získal devět titulů, ovšem kariéru zřejmě uzavře v zámořské MLS.

Slavící Giorgio Chiellini na Campu Nou
zdroj: Reuters autor: Sergio Perez

Chiellini o konci v turínském celku informoval po středeční prohře 2:4 po prodloužení ve finále Italského poháru s Interem Milán. "Teď už je to na jiných, aby to táhli dál," řekl mistr Evropy z roku 2020.

"Vždy jsem odevzdal úplně všechno a doufám, že jsem tady něco zanechal," přidal stoper, který v Juventusu působil od roku 2004 a celkem za něj odehrál 558 zápasů. Víc mají na kontě jen Alessandro Del Piero (705) a Gianluigi Buffon (685).

"V pondělí se rozloučím s domácím stadionem a potom, jestli ještě budu mít sílu, tak možná nastoupím i ve Florencii," dodal Chiellini, jenž v dubnu ukončil reprezentační kariéru, k posledním dvěma zápasům "Staré dámy" v sezoně.

"Jsem rozhodnutý na sto procent a jsem rád, že končím na úrovni. Vždycky jsem říkal, že bych nechtěl odcházet kvůli tomu, že na to už nemám," uvedl Chiellini, jenž si s Juventusem dvakrát zahrál finále Ligy mistrů a pětkrát vyhrál Italský pohár.

Podle italských médií nemá v úmyslu skončit úplně. S kariérou by se mohl rozloučit v MLS. Zájem už o něj prý projevily Vancouver a Los Angeles FC.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články