Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Hokej v 10 minutách

Po ostudě s Kazachstánem razantní krok. Tarkovič na lavičce Slovenska skončil

Slovenská fotbalová reprezentace bude hledat nového trenéra. Po pondělní nečekané domácí porážce s Kazachstánem 0:1 v rámci Ligy národů byl odvolán dosavadní kouč Štefan Tarkovič.

Štefan Tarkovič
zdroj: ČTK/AP/ autor: Darko Bandic

"Důvodem jsou opakovaně nedostatečné výsledky a neuspokojivé výkony, kterými mužstvo nenavázalo na herní projev z podzimu 2021," uvedl svaz a oznámil, že ve zbylých dvou zápasech červnového bloku Ligy národů v Ázerbájdžánu (10. června) a Kazachstánu (13. června) povedou mužstvo dočasně pověření Samuel Slovák a Marek Mintál. O trvalém nástupci Tarkoviče rozhodne svaz v létě.

Tarkovič usedl na lavičku národního týmu v říjnu 2020, kdy nahradil odvolaného českého trenéra Pavla Hapala. Ve 22 zápasech dovedl Slováky k osmi výhrám, sedmi remízám a sedmi porážkám. Po nástupu k týmu slavil po úspěchu ve finále baráže v Severním Irsku (2:1) postup na mistrovství Evropy, ale v nevalně rozehrané Lize národů už neodvrátil sestup z divize B do céčka, a to po porážce s českým týmem 0:2.

Na loňském Euru Tarkovičův tým vypadl v základní skupině v konkurenci Polska, Švédska a Španělska a poté neuspěl v kvalifikaci o postup na mistrovství světa, v níž skončil ve skupině třetí s velkou ztrátou na Chorvatsko a Rusko. V aktuálním bloku zápasů nového ročníku Ligy národů Slováci zvítězili v Bělorusku 1:0, ale v pondělí v Trnavě podlehli stejným výsledkem Kazachstánu.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články