Následuje
Evropská liga UEFA

Plzeňský Bolek přišel kvůli alkoholu na tři roky o řidičák, od klubu dostal trest

Ostrava – Tvrdé následky má pro Petra Bolka jízda pod vlivem alkoholu. Brankář Plzně byl v Ostravě odsouzen a přišel na tři roky o řidičský průkaz. Navíc dostal pokutu 150 tisíc korun. Rozsudek ještě není pravomocný. Chování třiatřicetiletého fotbalisty odsoudila i Viktoria, jež mu udělila nespecifikovaný finanční trest.

Petr Bolek
zdroj: ČT4 autor: Radek Petrášek

Bolka zastavila policejní hlídka v jeho rodné Ostravě při běžné silniční kontrole v noci na 7. července a při dechové zkoušce se ukázalo, že před jízdou pil alkohol. "Přístroj naměřil hodnotu 2,26 promile alkoholu," uvedl mluvčí soudu Lukáš Delong. Dodal, že jízdu v opilosti potvrdila i opakovaná kontrola.

Případem se začal zabývat Okresní soud v Ostravě, který koncem července rozhodl trestním příkazem. "Sportovec si vyslechl tříletý zákaz činnosti. Po tuto dobu nesmí tedy řídit. Navíc mu soud udělil i peněžitý trest 150 tisíc korun," řekl mluvčí a doplnil, že trestní příkaz ještě není pravomocný.

Plzeňský klub se o incidentu dozvěděl až po rozhodnutí soudu a učinil rázné kroky. "Hráč se dopustil vážného prohřešku, který nemíníme tolerovat. Za své jednání byl ihned tvrdě potrestán v rámci klubových možností a pravomocí. Byla mu udělena velmi vysoká pokuta a provedena další interní opatření," uvedl v prohlášení generální manažer Viktorie Adolf Šádek.

"Nic na tom nemění ani fakt, že se vše odehrálo během hráčova osobního volna. Pro všechny členy Viktorie Plzeň platí jasná pravidla, jak se mají chovat a reprezentovat klub navenek," dodal Šádek.

Bolek není prvním hráčem Viktorie, který byl potrestán za řízení pod vlivem alkoholu. Před dvěma lety přišel na rok o řidičský průkaz obránce David Limberský poté, co boural v Praze na Smíchově a následně se pokusil utéct před policií. Od vedení Plzně poté bývalý reprezentant dostal nejvyšší pokutu v historii klubu a přišel o kapitánskou pásku.

Zkušený gólman svého činu lituje. "Udělal jsem obrovskou chybu, za níž se chci všem omluvit. Mrzí mě, že jsem zklamal naše fanoušky a uvědomuji si, že jsem svým jednáním uškodil celému klubu v době, kdy ho čekají velmi důležité zápasy v pohárové Evropě," prohlásil Bolek.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy