Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
České sportovní úspěchy

Plzeňskou Viktorku zřejmě čeká rekonstrukce stadionu

Plzeň - Plzeň se chce pustit do nákladné rekonstrukce fotbalového stadionu. Stát má minimálně 360 milionů, město si proto bude muset zřejmě půjčit. Rekonstrukce má podporu napříč politickými stranami. Část lidí ale s drahou investicí do sportu nesouhlasí a přála by si utratit peníze za důležitější věci.

Plzeňské Viktorce se v lize daří, ale nemá pořádný stadion. Ten současný nevyhovuje normám a nesmí se na něm hrát například zápasy UEFA. "Současný stav ochozů ve Štruncových sadech je v havarijním stavu," vysvětluje technický manažer klubu Zdeněk Bečka.

Fanoušci dokonce před časem demonstrovali před radnicí za důstojnější stadion, sepisovali navíc petici. Radní hlas lidu vyslyšeli a našli prvních dvě stě milionů na rekonstrukci stadionu. "Část peněz půjde z Plzeňské teplárenské, část ze zlepšeného výběru daní a také ze sociálního fondu, který už pozbyl své platnosti," tvrdí náměstek plzeňského primátora Petr Rund. V jednání je i dotace od Evropské investiční banky.

Plzeňany drahá rekonstrukce rozděluje. Ta část, kterou fotbal nezajímá, by si přála investovat jinam. Radnice záměr obhajuje s tím, že stadion patří městu a dřív nebo později by se do něj stejně muselo investovat. "Je to hodně peněz, nicméně investice se udělat musí," říká primátor Martin Baxa. Pokud rekonstrukci stadionu schválí zastupitelstvo, stavba začne už v květnu.

Zdroj
ČT24

Hlavní zprávy