Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Prague Open 2020

Plzeň získala z Wolverhamptonu na hostování slovenského záložníka Herce

Na dvouleté hostování s opcí přichází do Plzně z anglického Wolverhamptonu dvacetiletý záložník Christián Herc. Slovenský reprezentant do 21 let hostoval poslední rok a půl v Dunajské Stredě. Herc do anglického klubu přestoupil v roce 2015 z Nitry, v prvním týmu se ale neprosadil.

Hráči Plzně se radují po gólu
zdroj: ČTK autor: Miroslav Chaloupka

Herc je čtvrtou letní posilou Viktorie po záložníkovi Lukáši Kalvachovi, obránci Adamu Hlouškovi a útočníkovi či záložníkovi Ondřeji Mihálikovi. Na stopera Jakuba Brabce klub uplatnil opci.

"Christiána jsme pozorně sledovali během jeho působení v Dunajské Stredě a velmi nás zaujal. Jsem tedy rád, že jej nyní můžeme přivítat u nás ve Viktorii. Slibujeme si od něj posílení středu hřiště, navíc ideálně zapadá do naší koncepce, kdy jsme chtěli omladit a oživit tým," řekl generální manažer Plzně Adolf Šádek.

Herce láká možnost hrát evropské poháry. "Na nové angažmá ve Viktorii se hodně těším. Vím, že v klubu v minulosti působilo a i nyní působí hodně slovenských fotbalistů, kteří slavili s klubem velké úspěchy. Rád bych na ně navázal. Česká liga i zápasy v evropských pohárech jsou pro mě obrovskou výzvou," uvedl.

Rodák z Levice je členem reprezentační jednadvacítky a nechybí v nominaci na červnové přípravné zápasy proti Arménii a Česku, s níž se Slováci střetnou v neděli v Rakousku.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy