Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Dohráno Plus

Plzeň se připravuje na příliv Turků, přijedou i fanoušci bez lístků

Plzeň – Do Česka míří turečtí fanoušci, policisté jsou v pohotovosti. Utkání osmifinále fotbalové Evropské ligy mezi Viktorií Plzeň a Fenerbahce Istanbul považuje policie za vysoce rizikové. Vstupenky na stadion ve Štruncových sadech má mít 872 Turků, jenže podle zákulisních informací míří z Německa, kde je silná turecká komunita, další stovky fanoušků, kteří se budou chtít dostat na stadion, přestože vstupenky nemají. V akci je proto více sil než při dosavadních zápasech, policie také spolupracuje s německými kolegy.

Tribuna na stadionu Viktorie Plzeň
zdroj: ČT4

"Víme, že tento zápas může být více rizikový než ty, které jsme doposud zabezpečovali, takže i to naše opatření tomu bude přizpůsobeno," uvedl krajský policejní ředitel Jaromír Kníže.

Sice přesně nespecifikoval počty policistů, kteří budou na pořádek dohlížet, nasazeno bude ale více sil i prostředků. Počítá se i nyní s přítomností policejního vrtulníku, další technikou, policisty na koních, příslušníky pořádkové, cizinecké a dopravní policie i členy antikonfliktního týmu.

Podle tiskového mluvčího Viktorie Pavla Pillára zaplní stadion ve Štruncových sadech přes 11 700 fanoušků. "Dle zpráv z Istanbulu bude zcela naplněn také sektor hostujících příznivců," uvedl Pillár.

Fanoušci Fenerbahce totiž využili toho, že v domácím utkání nebudou moci podporovat svůj tým. Jejich stadion bude kvůli trestu od UEFA uzavřen. A tak přijedou alespoň v hojném počtu do Plzně. "Jsme si vědomi toho, že pokud se nemůže v Turecku hrát za plných tribun, že ta situace může být v Plzni horší, a to nejenom kvůli divákům z Turecka, ale předpokládáme, že zde bude i vyšší účast původem tureckých občanů, kteří dnes žijí v Německu," řekl Kníže.

Spolupracují i němečtí policisté

Čeští policisté proto spoléhají i na spolupráci s německými kolegy, s nimiž si budou předávat informace. Němečtí policisté budou také podle Knížete při běžných kontrolách kontrolovat i dopravní prostředky, v nichž pojedou z Německa fanoušci tureckého týmu. Případné zjištěné problémy tak mohou zachytit a vyřešit už v Německu. "Ty rváče a diváky, kteří jsou problematičtí nebo mají u sebe věci, které na fotbalové utkání do hlediště nepatří, eliminují už na svém území," dodal Kníže.

Až dosud se utkání Evropské ligy obešla v Plzni z pohledu policie vzhledem k velkému počtu lidí bez vážnějších incidentů. "Dá se říci, že zásadní problém není, pokud jsme řešili jeden přestupek a jeden trestný čin, není to nic, co by se vymykalo. Jsou to věci, které se stávají i bez toho, že by se konala taková utkání," dodal policejní ředitel.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy