Následuje
Branky, body, vteřiny

Plzeň posílí Wágner a Berger, Hloušek jde do Norimberku

Praha – Plzeň získala den před začátkem přípravy na jarní sezonu první dvě posily. Vedení mistrovského celku se dnes dohodlo s Příbramí na přestupu útočníka Tomáše Wágnera a na západ Čech také míří z pražské Dukly na půlroční hostování s opcí ofenzivní záložník Tomáš Berger. Kluby dohodu stvrdily dnes. Naopak Adam Hloušek z české ligy odchází, přestoupil z Jablonce do bundesligového Norimberku, podepsal smlouvu na 3,5 roku. Na podzim Hloušek hostoval ve Slavii.

Adam Hloušek
zdroj: ISIFA/VLP autor: Martin Divíšek

O Wágnerově přestupu informoval prezident příbramského klubu Jaroslav Starka. "V podstatě jsme s Plzní dohodnuti, Wágner zítra začíná v Plzni trénovat," uvedl Starka. Podle zákulisních informací si Příbram cenila Wágnera na dvacet milionů korun. Plzeň oznámila, že s hráčem uzavře smlouvu na tři a půl roku. "Jsme malý klub a nechtěli jsme Tomášovi bránit, aby šel výš. Plzeň je trošku dál než my. Každopádně bude určitě těžké Tomáše nahradit," řekl Starka.

Jednadvacetiletý Wágner hraje ligu od roku 2009 a všechny starty zatím sbíral za Příbram. V minulé sezoně vstřelil čtyři branky, ale na podzim se výrazně zlepšil a v dosavadních šestnácti zápasech tohoto ročníku se trefil sedmkrát, což ho řadí mezi nejlepší ligové kanonýry. Dobrá forma mu vynesla také nominaci do reprezentační jednadvacítky.

Tomáš Wágner:

"Je to pro mě nová výzva. Plzeň je klub s velmi kvalitním kádrem, novým stadionem a výborným trenérem. Sledoval jsem úžasnou pouť Viktorie Ligou mistrů, být součástí takového týmu mi bude velkou ctí."

Wágner počítá s tím, že v Plzni bude mnohem větší konkurence. "Bude daleko těžší prosadit se než v Příbrami, navíc Plzeň často hraje jen na jednoho klasického útočníka. Ale chci se o šanci porvat," uvedl Wágner na webu společnosti Chovanec Sport, která ho zastupuje, ještě v době, kdy kluby o přestupu teprve jednaly.

Syn někdejšího internacionála a sparťanské legendy Jana Bergra je první zimní posilou mistrovského týmu. Berger na sebe upozornil v podzimní části ligy, v níž si odbyl premiéru mezi českou elitou. Šestadvacetiletý krajní záložník naskočil do všech 16 zápasů a vstřelil dvě branky. "Jsme nováčkem v první lize, proto nás velmi těší, že zájem o naše hráče mají i takové kluby, jako je Viktoria Plzeň. Tomášovi přejeme mnoho úspěchů, působení v Plzni pro něj bude krokem dopředu. A věříme, že na jaře nakoukne také do evropského fotbalu," uvedl generální ředitel Dukly Michal Šrámek pro klubový web.

Hloušek míří do Norimberku

Hloušek se na nové angažmá těší. "Adam je šťastný, že se vrací do bundesligy. V Kaiserslauternu přičichl k atmosféře soutěže, která mu učarovala, a teď se těší, že naplno ukáže svůj potenciál i v Norimberku. Teď je to pro něj optimální angažmá. A pro český fotbal je dobrou zprávou, že má dalšího hráče v tak prestižní lize," řekl agent Pavel Paska.

Hloušek se prý už ve středu zapojí do přípravy s novým týmem. Norimberk za něj údajně zaplatí Jablonci sumu pohybující se kolem 30 milionů korun, asi pětina z toho má připadnout Slavii. Hloušek se na jaře bude před červnovým mistrovstvím Evropy pokoušet zaujmout reprezentačního kouče Michala Bílka. V národním týmu zatím naskočil do pěti zápasů.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy