Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv D: Mistryni je 15 let

Plzeň poprvé trénovala pod vedením Pivarníka, změny teprve přijdou

Plzeň – Plzeň odstartovala novou éru. Obhájce ligového titulu poprvé trénoval pod vedením kouče Romana Pivarníka. Mezi hráči přivítal i navrátilce z hostování a posilu Marka Bakoše. Žádná jiná nová tvář zatím nepřišla, změny v kádru českého mistra se teprve chystají. V nejbližších dnech by mohla Viktoria oznámit příchod uruguayského záložníka Rafaela Acosty, kterého Pivarník vedl v Bohemians 1905.

Je nám líto, video expirovalo.
Plzeň zahájila přípravu bez šestice reprezentantů

"Změny budou jak směrem do mužstva, tak směrem ven. Nechceme do toho moc zasahovat, protože mužstvo je kvalitní. Osa mužstva tu je, ale každé mužstvo potřebuje okysličit. Ale jen na postech, kde je to nutné. Všechno je v rámci jednání," řekl Pivarník, který zatím příchod svého bývalého svěřence Acosty nepotvrdil.

Vedle Bakoše, který se vrací po roce a půl v Liberci, se na tréninku objevili i navrátilci z hostování Lukáš Stratil, Egon Vůch, David Štípek, Tomáš Kučera či Miloš Kratochvíl. Šanci dostali i hráči z juniorky. Naopak chybí čeští reprezentanti Daniel Kolář, David Limberský a Roman Hubník a slovenští hráči Michal Ďuriš, Patrik Hrošovský a Matúš Kozáčik, kteří jsou na mistrovství Evropy.

"Na prvním tréninku jsme měli velký počet hráčů, abychom všechny poznali. Chodil jsem tu hodně na zápasy, hlavně na Evropskou ligu. Zvenku hráče znám dobře, ale musím mužstvo poznat zvnitřku. Na to potřebuju trochu času," uvedl Pivarník.

Jediným úplným nováčkem v týmu je dvacetiletý srbský obránce Nikola Vukajlovič přicházející z týmu FK Proleter Novi Sad. "Jedná se o mladého fotbalistu, který absolvoval třítýdenní testy s juniorkou a vybojoval si smlouvu. Přichází především s vyhlídkou na budoucnost, letní přípravu nicméně absolvuje s prvním týmem," řekl generální manažer Adolf Šádek.

Úvodní trénink byl seznamovací, ale Pivarník hned na úvod hráče řádně protáhl. "Bylo to docela v tempu," řekl záložník Milan Petržela. "Trenér nám nastínil, že nás čeká poctivá fyzická příprava, ze které budeme v následujících měsících čerpat. Čekají nás náročné týdny, chuť nám nechybí," dodal.

Ve čtvrtek absolvují hráči Viktorie fyzické testy a v příštích dnech budou trénovat dvoufázově. Už v sobotu odehrají první zápas proti Kozolupům. Následně se utkají s Doubravkou, Rokycany, Vlašimí, Sokolovem, Ústím nad Labem a 9. července zamíří na herní soustředění do Rakouska.

Kádr fotbalistů Plzně na začátku přípravy:

Brankáři: Petr Bolek, Jakub Šiman, Dominik Sváček

Obránci: Aleš Matějů, Radim Řezník, Jan Baránek, Lukáš Hejda, Adam Čihák, Jiří Piroch, Nikola Vukajlovič.

Záložníci: Milan Petržela, František Rajtoral, Tomáš Hořava, Ondřej Vaněk, Martin Chrien, Tomáš Kučera, Jak Kopic, Jan Kovařík, David Štípek, Egon Vůch, Miloš Kratochvíl, Jan Suchan.

Útočníci: Marek Bakoš, Jan Holenda, Michael Krmenčík, Lukáš Stratil.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy