Následuje
Studio fotbal - Dohráno

Plzeň otevře druhé kolo v oblíbeném Liberci. Pod Ještědem neprohrála už dvanáct let

Předehrávka mezi Libercem a Plzní otevře program druhého kola první fotbalové ligy. Pro Viktorii jde zároveň o generálku na domácí utkání předkola Ligy mistrů s Olympiakosem Pireus a pro tento účel si těžko mohla vybrat lepšího soupeře. Se Slovanem neprohrála v lize třináctkrát za sebou a pod Ještědem nebodovala naposledy na podzim 2007. Přímý přenos sledujte od 18:15 na ČT sport a webu ctsport.cz.

Utkání Liberec - Plzeň
zdroj: ČTK autor: Vít Černý

Liberec při soutěžní premiéře trenéra Pavla Hoftycha otočil zápas v Ostravě a gólem Romana Potočného z nastavení zvítězil 2:1. Také Plzeň uspěla po obratu, když doma zdolala Olomouc 3:1.

"Kdybychom z Ostravy přijeli s prázdnou, byli bychom proti Plzni pod obrovským tlakem. Takhle jsme víc v klidu, hrajeme doma a moc chceme naše fanoušky pobavit dobrou hrou a hlavně dobrým výsledkem," uvedl Hoftych.

Svěřenci Pavla Vrby jsou za úspěšný začátek ligy rádi, ale triumf nad Olomoucí nepřeceňují. "Hlavně výkon by nás měl povzbudit, byl dobrý, měli jsme hodně šancí a hráli to, co bychom si tak představovali. Ale je to pořád jenom jeden zápas a po Liberci to může být zase jiné. Takže se musíme soustředit maximálně na Liberec a zůstat na vlně, na kterou jsme najeli," řekl záložník Viktorie Jan Kopic.

Zajímavé údaje před duelem Liberec - Plzeň a profil plzeňského Christiána Herce v pořadu Studio fotbal Extra:

Studio fotbal Extra - Liberec 12 let doma Plzeň neporazil

Hoftych úřadujícího vicemistra hodně chválil. "Dá se říct, že Plzeň je zase kandidát na titul, ostatně jako každý rok v poslední době. Takového soupeře, který je v Česku dlouhodobě top, podle mě málokdy přehrajete jenom fotbalovostí, protože na každém postu disponuje velmi kvalitním hráčem. Pokud chcete s Plzní uspět, vždy k tomu musí být navíc určitá dávka emocí, soubojovosti a vůle po vítězství," prohlásil liberecký kouč.

Plzeň se bude muset zřejmě obejít bez zraněných stoperů Lukáše Hejdy a Romana Hubníka. Liberec dobře zná plzeňský asistent trenéra Marek Bakoš, který za Slovan v minulosti hrál.

"Kádr Liberce se až tak moc neobměnil a odešli dva hráči, ale ze základní sestavy. Přišel tam nový trenér. My se na to budeme připravovat, abychom si z Liberce přivezli dobrý výsledek. Ale nebude to jednoduché, protože Liberec je silné mužstvo, je tam specifické prostředí a fanoušci," konstatoval Bakoš.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy